Telefon z procesorem Intel Atom trafia do sklepów

Telefon z procesorem Intel Atom trafia do sklepów

Telefon z procesorem Intel Atom trafia do sklepów
19.04.2012 10:34

19. kwietnia na półki sklepowe trafi pierwszy telefon pracujący pod dyktando procesora Intel Atom - informuje serwis GSM Arena. Czego możemy się po nim spodziewać?

19. kwietnia na półki sklepowe trafi pierwszy telefon pracujący pod dyktando procesora Intel Atom - informuje serwis _ GSM Arena _. Czego możemy się po nim spodziewać?<br>
_ Lava Xolo X900 _, bo o nim mowa, ma mieć ekran o przekątnej 4,03 cala, rozdzielczości WSVGA (600 x 1024 pikseli) i gęstości 295 PPI (punktów na cal). Wbudowany aparat fotograficzny wykona zdjęcia w rozdzielczości 8 Mpix, do 10 klatek w trybie zdjęć seryjnych oraz zarejestruje materiał wideo w jakości 1080p. Druga kamera obsłuży wideorozmowy w rozdzielczości 1,3 Mpix.

Obraz

Dostęp do zasobów sieci zapewni transmisja danych w technologii HSPA+ (21 Mb/s). Pobrane za jej pomocą dane będzie można wyświetlić na ekranie zewnętrznym dzięki wyjściu HDMI. Nie zabraknie również wbudowanego modułu NFC. Nad wszystkimi tymi dobrami czuwać będzie system Android 2.3 Gingerbread.

Sercem telefonu będzie układ Intel Atom Z2460, który korzystać będzie z jednordzeniowego procesora z rodziny Saltwell o prędkości 1,6 GHz, obsługujący Hyper-Threading. Do pomocy trzyma on układ graficzny PowerVR SGX540 GPU pracujący z częstotliwością 400 MHz, a także 1 GB pamięci operacyjnej. Pamięć wewnętrzna telefonu wynosić będzie 16 GB.

Telefon w pierwszej kolejności trafi na rynek indyjski. I chociaż do jego premiery nie zostało już wiele czasu, to cena telefonu wciąż nie jest znana. Według serwisu, należy spodziewać się ceny w okolicach 500 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)