Technologia pozwalająca na czytanie w myślach żołnierzom. Pracuje nad nią armia USA

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska

26.11.2020 10:31, aktual.: 02.03.2022 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykanie inwestują pieniądze w badania neurologiczne, które pozwolą im rozszyfrować znacznie różnych sygnałów wysyłanych przez mózg. W planach mają budowę systemu, który pozwoliłby żołnierzom na komunikowanie się jedynie za pomocą myśli.

Jak donosi portal C4ISRNET armia USA inwestuje w odważne pomysły, mogące zrewolucjonizować dotychczasowe sposoby walki i zyskiwania przewagi nad wrogiem. Chodzi o wykorzystanie medycznych technologii, zmieniających naturę działań wojennych, jak i samych żołnierzy.

Czytanie w myślach żołnierzy

Laboratorium Badawcze Armii USA (ARO) zobowiązało się do wydania 6,25 milionów dolarów na realizację projektu w najbliższych 5-latach. Pieniądze zostaną przeznaczone na pracę neuronaukowców, którzy skupiają się na dekodowaniu i analizowaniu sygnałów neuronowych. Nie jest to jeszcze czytanie w myślach, ale eksperci uważają, że może stanowić ważny krok w tym kierunku.

- Tutaj nie tylko mierzymy sygnały, ale także je interpretujemy - powiedział w rozmowie z C4ISRNET, kierownik programu ARO, Hamid Krim.

Jak przekonuje Krim, kolejnym krokiem badań jest zdekodowanie innych kategorii sygnałów mózgowych, tak aby komputer mógł ostatecznie zinterpretować myśli żołnierza.

- Możesz czytać, co chcesz. Nie oznacza to, że to rozumiesz – podkreślił Krim. Dlatego tak ważna jest umiejętność interpretacji sygnałów mózgowych oraz stworzenie transmisji dwukierunkowej na linii mózg – komputer.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)