Tę konsolę schowasz do kieszeni!

Tę konsolę schowasz do kieszeni!
Źródło zdjęć: © chip.pl

03.01.2013 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oto GameStick. O ile sama konsola wielkości standardowego pendrive'a i pad do niej będą jak najbardziej przenośne, pozostaje jeszcze kwestia wyświetlacza.

Jeśli nie słyszeliście jeszcze o serwisie Kickstarter, to na potrzeby tego tekstu musicie wiedzieć tylko tyle, że jest to portal, na którym każdy może zaprezentować swój genialny pomysł i spróbować zainteresować nim internautów na tyle, aby skłonni byli do sfinansowania przedsięwzięcia.

To właśnie zrobiła firma PlayJam, która znana jest z tworzenia gier dla telewizorów Smart TV, prezentując koncept swojej mini konsoli opartej o system Android.

Pomysł jest prosty - konsolę chowamy w padzie, tego z kolei w kieszeni i z biblioteką naszych ulubionych, androidowych gier możemy ruszyć w świat w poszukiwaniu jakiegokolwiek wyświetlacza z wbudowanym portem HDMI. Cena tej zabawki, może ulec zmianie, jednak na razie wynosi 7. dolarów, czyli mniej więcej 240 zł.

Poniżej specyfikacja konsoli: Procesor: Amlogic 8726-MX Pamięć 1GB DDR3 / 8GB NAND Flash
Łączność: HDMI, WiFi, 802.11 b/g/n, Bluetooth, LE 4.0
O/S: Android Jelly Bean

Producent zapewnia, że w momencie premiery GameStick będzie obsługiwał około 20. tytułów znanych z Google Play. Brak jakichkolwiek informacji o baterii, tudzież jej ładowaniu uznajemy za jeden z przywilejów pracy nad wstępnym prototypem.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, polecamy poniższe dwa adresy: oficjalna strona projektu oraz jego profil na Kickstarterze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)