Tanio już było. Ceny komputerów będą rosły

Tanio już było. Ceny komputerów będą rosły

Tanio już było. Ceny komputerów będą rosły
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
22.02.2017 16:40

Planujesz kupno komputera? W takim razie to ostatnia dogodna pora na zakupy. Niebawem ceny podskoczą.

Gianfranco Lanci, dyrektor operacyjny z Lenovo, zwraca uwagę na problemy z dostępnością poszczególnych podzespołów. Zaczyna brakować pamięci i dysków SSD, a co za tym idzie rosną ich ceny. Analitycy Trendforce - cytowani przez serwis dobreprogramy.pl - prognozują, że do końca pierwszego kwartału ceny pamięci DRAM wzrosną aż o 40 procent.

Dodajmy do tego rosnące ceny procesorów i dysków - wprawdzie podwyżka nie jest tak duża, jak w przypadku pamięci DRAM, ale zauważalna. To wszystko sprawia, że ceny całych zestawów będą wyższe.

Analitycy zwracają również uwagę na to, że zainteresowani komputerami nie muszą wcale oszczędzać. Coraz chętniej sięgają po droższe modele. Producenci to wykorzystują i skupiają się na produktach z “górnej półki”, na których można solidnie zarobić.

Wygląda więc na to, że to ostatni dzwonek, by kupić nowy komputer lub wymienić podzespoły, nie rujnując przy tym domowego budżetu. W końcu pamięć i dysk to podstawa. Według przewidywań, nie ma co liczyć na to, że w drugiej połowie roku ceny zaczną spadać. No, chyba że ktoś woli zaryzykować i nie wierzy w prognozy mające przyciągnąć klientów...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)