Tak wyglądają urodziny na ISS. Astronauta NASA zorganizował przyjęcie

Impreza urodzinowa na ISS
Impreza urodzinowa na ISS
Źródło zdjęć: © Twitter | @Thom_astro
Karolina Modzelewska

07.06.2021 18:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Impreza w kosmosie to całkiem interesujący pomysł, na którego realizację mogą sobie pozwolić naprawdę nieliczni. Udało się to astronaucie NASA Shane Kimbrough, który 4 czerwca świętował 54. urodziny na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Oprócz Shane Kimbrough, w imprezie urodzinowej na ISS uczestniczyło sześciu członków załogi, którzy razem z nim przebywają w kosmosie. Bez wątpienia był to wyjątkowy dzień, chociaż świętowanie nieco różniło się od tradycyjnych przyjęć, które są organizowane na Ziemi.

Urodziny na ISS

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie można spożywać alkoholu, dlatego wyskokowe napoje nie wchodziły w grę. Kimbrough nie otrzymał też tradycyjnego tortu. Jedzenie na stacji kosmicznej jest szczelnie pakowane, a priorytetem jest jego trwałość i wartości odżywcze, a nie wyszukany smak.

Zamiast tego Kimbrough mógł cieszyć się kolorowymi balonami, urodzinowymi gadżetami oraz mini koncertem, który zorganizowali dla niego towarzysze podróży. Do tego można dodać wyjątkowe widoki na naszą planetę, a także przebywanie w stanie nieważkości. Nieco wcześniej 45. urodziny na ISS świętował inny astronauta NASA – Victor Glover. Relacje z tych wydarzeń zostały opublikowane na Twitterze Thomasa Pesqueta z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

NASA niedawno zdradziła, że do tej pory na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej świętowano około 80 urodzin. Zdarzały się nawet osoby, które swoje święto obchodziły tutaj kilkukrotnie. Za rekordzistę uznaje się rosyjskiego kosmonautę – Giennadija Padałkę, który świętował swoje urodziny na ISS w 2004, 2009, 2012 oraz 2015 roku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)