Tak haker włamuje się do laptopa. Robi to przerażająco szybko

Tak haker włamuje się do laptopa. Robi to przerażająco szybko
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando

26.07.2018 12:39, aktual.: 26.07.2018 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielu z nas może uważać, że wystarczy hasło systemowe, firewall, antywirus czy anty-malware, aby zabezpieczyć swój komputer. Dla zdolnego hakera takie zabezpieczenia są jak kiepski żart. Zobacz, jak ekspert włamuje się do laptopa, który trafił w jego ręce.

Hakerzy w filmach kojarzą nam się z "gostkiem w kapturze" siedzącym przy komputerze z kilkoma ekranami. Wystarczy wpisać w Google hasło "hacker", a wysypią się setki takich obrazków. Zobaczcie, jak naprawdę wygląda haker i jego praca.

Aby dostać się do czyjegoś urządzenia, w celu zostawienia na nim oprogramowania szpiegowskiego, wcale nie trzeba włamywać się przez sieć. Wystarczy, tak jak na nagraniu, pięć minut ręcznej pracy z odpowiednim urządzeniem, aby bez śladów włamać się do czyjegoś urządzenia.

Atak tego typu nazywa się "evil maid attack" (zła pokojówka). Nazwano je tak ze względu na to, że haker ma dostęp do naszego pokoju, oraz komputera, a także ma złe intencje. Jeśli posiadacie wartościowe informacje na swoich urządzeniach, nie powinniście nigdy zostawiać laptopów bez nadzoru w miejscach publicznych.

Na początku lipca firma Eclypsium prowadząca usługi ochroniarskie opublikowała nagranie, na którym jeden z jej pracowników, Mickey Shkatov, włamuje się do laptopa. Podłącza urządzenie bezpośrednio do chipu zawierającego BIOS i instaluje na nim złośliwe oprogramowanie, co zajmuje nieco ponad cztery minuty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)