Tajemniczy obiekt na powierzchni Księżyca. Ma kształt prostopadłościanu

Tajemniczy obiekt na powierzchni Księżyca. Ma kształt prostopadłościanu

Tajemniczy obiekt na powierzchni Księżyca. Ma kształt prostopadłościanu
Źródło zdjęć: © YouTube
Arkadiusz Stando
23.02.2018 10:21, aktualizacja: 23.02.2018 10:54

Chińska sonda Chang'e 3 zajmuje się badaniem naszego naturalnego satelity. Na powierzchni Księżyca natrafiła na dziwny obiekt.

Zdjęcia wykonane przez lądownik przedstawiają powierzchnię Księżyca. W oddali można zauważyć obiekt, określony "czarnym monolitem". Mimo, że na fotografii wydaje się mały, jest dość dużych rozmiarów i prawdopodobnie jest prostopadłościanem. Znajduje się około 350 metrów od łazika Yutu, który go sfotografował.

"Czarny monolit" został zaobserwowany przez łowcę UFO Streetcap1. Na swoim kanale YouTube umieścił nagranie oraz zdjęcia. Niestety nie jest on w stanie wyjaśnić czym jest, ani skąd wziął się geometryczny obiekt na Księżycu. Natura nie jest w stanie wytworzyć obiektów o regularnych kształtach.

Jedną z takich ciekawostek jest formacja skalna, położona na wybrzeżu Północnej Irlandii. Grobla Olbrzymia przypomina kształtem przedmioty wykonywane przez ludzką rękę. Składa się z 37 tys. bazaltowych kolumn.

289227604744480826
© Wikimedia Commons CC BY

Można tworzyć wiele teorii spiskowych, ale nie da się zaprzeczyć, że istnienie takiej formacji na Księżycu jest anomalią. Nie jest też to pierwszy tego typu obiekt, znaleziony w Układzie Słonecznym.

289227604744611898
© bbc

Mars Global Surveyor, sonda wysłana przez NASA wykonała zdjęcie Fobosa, księżyca Marsa, na którym widać podobny obiekt. Przypominająca sześcian formacja do dziś stanowi zagadkę dla naukowców.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)