Tajemnicze monolity na pustyni. Znowu zaczęły się pojawiać

Tajemniczy monolit pojawił się w pobliżu Gass Peak
Tajemniczy monolit pojawił się w pobliżu Gass Peak
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | ©LVMPD
oprac. KMO

19.06.2024 17:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2020 r. w różnych częściach świata zaczęły pojawiać się tajemnicze monolity. Część z nich zawierała nawet zagadkowe wiadomości. Wiele wskazywało na to, że "wyrastały" one jedynie w pewnym ograniczonym okresie około czterech lat temu. Jak jednak donosi IFL Science, monolity powróciły. Jeden z nich odkryli funkcjonariusze Las Vegas Metropolitan Police Department.

"Widzimy wiele dziwnych rzeczy, gdy ludzie wybierają się na piesze wędrówki, na przykład brak przygotowania na pogodę lub brak wystarczającej ilości wody… ale spójrzcie na to. W weekend [red. komenda policji miejskiej Las Vegas] zauważyła ten tajemniczy monolit w pobliżu Gass Szczyt na północ od doliny" przekazał Las Vegas Metropolitan Police Department na platformie X.

Monolit, o którym informuje Las Vegas Metropolitan Police Department, został znaleziony w pobliżu Gass Peak, czyli najwyższego szczytu w Las Vegas w południowej Nevadzie. Pomimo wielu spekulacji, nadal nie jest jasne, kiedy został tutaj umieszczony, ani kto może za tym stać. Jest to najnowszy przykład z serii podobnych zdarzeń, które wcześniej miały miejsce w Rumunii, Stanach Zjednoczonych i Turcji.

Pierwszy monolit został znaleziony pośrodku górskiego pustkowia w 2020 r. w Red Rock County, w stanie Utah. Przez przypadek natrafił na niego zespół biologów. Wówczas Departament Bezpieczeństwa Publicznego USA stwierdził w oświadczeniu, że konstrukcja jest nielegalna. Śledztwo przeprowadzone przez internautów przy pomocy Google Maps pozwoliło ustalić, że monolit ustawiono między sierpniem 2015 a październikiem 2016 r. Oznacza to, że przez cztery lata pozostawał niezauważony. Obecnie został już zdemontowany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chociaż kilku artystów zostało wymienionych jako potencjalni twórcy pojawiających się w różnych miejscach monolitów, tożsamość prawdziwego autora konstrukcji wciąż pozostaje tajemnicą. Istnieją przypuszczenia, że za monolitami mogą stać projekty artystyczne lub są one po prostu rekwizytami filmowymi, pozostawionymi przez swoich twórców.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)