Tajemniczy monolit odkryty przez przypadek. Według Google Earth istnieje tam od lat

Tajemniczy monolit odkryty przez przypadek. Według Google Earth istnieje tam od lat

Tajemniczy monolit odkryty przez przypadek. Według Google Earth istnieje tam od lat
Źródło zdjęć: © Google Maps
Arkadiusz Stando
25.11.2020 11:18, aktualizacja: 02.03.2022 14:21

Zespół biologów odkrył przedziwny monolit pośrodku górskiego pustkowia w Utah. Metalowy posąg przypomina obiekt kojarzony z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna". Chociaż urzędnicy próbowali ukryć jego lokalizację, internautom wystarczyło kilka godzin.

Użytkownicy Reddita odkryli już lokalizację monolitu za pomocą Google Earth (link do Google Maps tutaj). Ta sama aplikacja pozwoliła stwierdzić, że został on umieszczony w tym miejscu pomiędzy sierpniem 2015 roku a październikiem 2016 roku. A więc dopiero po 4-5 latach ktoś go zauważył.

Wciąż nie udało się ustalić jakim cudem i dlaczego ktoś postanowił wbić w ziemię metalowy monolit. Pewnie nieprędko uda się ustalić, kto jest autorem tego dzieła. Departament Bezpieczeństwa Publicznego stwierdził w oświadczeniu, że konstrukcja jest nielegalna, a więc jej twórcy z pewnością ponieśliby konsekwencje prawne. 

Użytkownicy Reddita zdradzili lokalizację tzw. monolitu, ale nie jest to dobra informacja. Departament zaznaczał, że okoliczne tereny są bardzo niebezpieczne do zwiedzania, a sama instalacja znajduje się na dnie skalnej zatoczki.

Co więcej, gdyby doszło do jakiegoś wypadku, najbliższy szpital znajduje się dziesiątki a może nawet setki kilometrów dalej. Nawet urzędnicy poruszają się po tym terenie przy pomocy helikopterów. Najbliższa ścieżka znajduje się około 1,5 kilometra dalej.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)