Trwa ładowanie...
d48idje

Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego rozwiązana? Tak twierdzi jeden z naukowców

Jeden z australijskich naukowców z Uniwersytetu Griffitha twierdzi, że wie, co stoi za tajemniczymi zaginięciami w rejonie Trójkąta Bermudzkiego. Rozwiązanie zagadki ma być prostsze, niż się do tej pory wydawało.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trójkąt Bermudzki
Trójkąt Bermudzki (YouTube.com)
d48idje

Obszar Trójkąta Bermudzkiego obejmuje powierzchnię 500 tys. km2 między Florydą, Portoryko i Bermudami. Od lat stanowi źródło przerażających historii i teorii spiskowych. Trójkąt Bermudzki jest również jednym z niebezpieczniejszych miejsc dla podróżujących. Szacuje się, że w regionie zaginęło nawet 1000 osób, a pewności co do przyczyny wciąż nie ma.

Jednym z najbardziej tajemniczych zaginięć jest to, do którego doszło w 1945 roku, kiedy pięć bombowców US Navy Avenger lecących z Fort Lauderdale na Florydzie nigdy nie dotarło do celu swej podróży. 14 osób przebywających na pokładach maszyn uważa się za zaginionych. Nie wiadomo również, co stało się z samolotami ratowniczymi.

Wojsko USA stwierdziło, że przyczyny zaginięcia są nieznane, co tylko nasiliło powstanie kolejnych teorii spiskowych. Jednak Shane Satterley, doktorant z australijskiego Uniwersytetu Griffitha uważa, że rozwiązanie zagadki jest o wiele prostsze.

d48idje

- Weźmy pod lupę zniknięcie Charlesa Taylora i pięciu samolotów, które badała marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych. Dochodzenie wykazało, że gdy na zewnątrz zrobiło się ciemno i zmieniła się pogoda, a Taylor skierował samoloty w niewłaściwe miejsce - wyjaśnia badacz. - Marynarka o tym wiedziała, ale nie chciała winić Taylora za tragedię, więc określiła przyczynę incydentu za "nieznaną".

Satterly w rozmowie z Express.co.uk. wyjaśnił, że nie ma mowy o żadnych paranormalnych siłach, które prowadzą do zaginięć w rejonie Trójkąta Bermudzkiego. Najczęściej niestety odpowiedzialni są piloci, którzy popełniają błędy. Jego zdaniem większość pilotów była "żółtodziobami" i nie potrafili poradzić sobie w trudnych warunkach pogodowych.

US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność

Teoria Satterly’ego ma solidne podstawy. Inni naukowcy są zgodni, że liczba zaginięć w Trójkącie Bermudzkim nie jest znacznie wyższa niż w pozostałych regionach świata, gdzie może dojść do katastrofy nad oceanem. Niestety, gdy samolot rozbije się w wodzie, rzadko jest szansa na odnalezienie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48idje

Podziel się opinią

Share
d48idje
d48idje
Więcej tematów