Tablet specjalnie dla dzieci: Samsung Galaxy Tab 3 Kids

Tablet specjalnie dla dzieci: Samsung Galaxy Tab 3 Kids

Tablet specjalnie dla dzieci: Samsung Galaxy Tab 3 Kids
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.11.2013 13:14, aktualizacja: 18.11.2013 14:00

Samsung stworzył specjalną wersję swojego popularnego tabletu przeznaczoną dla dzieci - Galaxy Tab 3 Kids.

W Galaxy Tab 3 Kids sterowanie odbywa się poprze dotykowy ekran, między innymi innymi poprzez umieszczenie na nim różnego rodzaju interaktywnych postaci. W urządzeniu postawiono bardzo mocno na rozszerzone ustawienia kontroli rodzicielskiej, która pozwala na zarządzanie aplikacjami, ochronę dzieci przed nieodpowiednimi dla nich treściami oraz kontrolę czasu, jaki spędzają na korzystaniu z urządzenia. Dodatkowo, specjalna osłona krawędzi podnosi bezpieczeństwo użytkowania tabletu pozostawionego w rękach najmłodszych.

Tablet został wyposażony w dodatkowe oprogramowanie edukacyjne. Znajduje się na nim m. in. 9 popularnych, edukacyjnych aplikacji, z czego 4 znajdują się wśród 1. najpopularniejszych aplikacji w wielu krajach (według Samsung Apps i Google Play). Dzięki nim, najmłodsi będą mieli okazje w angażujący sposób uczyć się języka angielskiego, poznawać świat, a także rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Ponadto, tablet został wyposażony w aparat fotograficzny, w którym funkcje zbędne dzieciom zostały zastąpione nowymi, dedykowanymi dla najmłodszych. Dzieci otrzymują także dostęp do serwisu VOD z bajkami.

Także rodzice będą mogli skorzystać z tabletu, jako że oferuje on pełną funkcjonalność w trybie normalnym, który można uruchomić zamiast specjalnego trybu dziecięcego. Urządzenie wyposażone jest w 7-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości WSVGA (102. x 600 pikseli), a całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.1.2. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1.2 GHz, wspomagany przez 1-gigabajtową pamięć operacyjną RAM. Na aplikacje oraz multimedia zarezerwowano 8 GB wbudowanej pamięci, z możliwością dalszej rozbudowy poprzez wykorzystanie kart microSD – maksymalnie do 32 GB.

Samsung GALAXY Tab 3 Kids ma żółtą obudowę i jest wyposażony w miękką, bezpieczną dla dzieci gumową nakładkę. Urządzenie można wyposażyć w kolorową ramkę umożliwiającą postawienie tabletu w pionie. Producent dołącza do ramki bezpieczny dla dzieci specjalny „ołówek”, za pomocą którego można rysować i kolorować rysunki na ekranie.

Cena: 900 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)