Szpiegowski notebook Jamesa Bonda

Szpiegowski notebook Jamesa Bonda

Szpiegowski notebook Jamesa Bonda
Źródło zdjęć: © coroflot.com
17.10.2008 11:27, aktualizacja: 17.10.2008 12:43

Oto notebook, którego pozazdrościłby nam nawet sam James Bond. Zastosowano w nim szereg zabezpieczeń przed nieautoryzowanym dostępem i kradzieżą...

Już niedługo doczekamy się premiery filmu "007 Quantum of Solace" – kolejnej części przygód Jamesa Bonda. Ciekawe jakimi gadżetami tym razem będzie się posługiwał najpopularniejszy agent Jej Królewskiej Mości.

Być może jednym z nich będzie szpiegowski notebook IBM. Twórcy tego projektu zastosowali w nim szereg zabezpieczeń przed nieautoryzowanym dostępem i kradzieżą. Specjalny zamek z czytnikiem linii papilarnych ma chronić pokrywę komputera przed otwarciem skutecznie uniemożliwiając na nim pracę. Dodatkowo notebook ma być wyposażony w kamerę automatycznie robiącą zdjęcia osobom, które znajdą się w jego pobliżu oraz alarm, który samoczynnie włączy się w przypadku kradzieży. Aby zapewnić szybkie przetwarzanie dokumentów notebook ma posiadać podręczny skaner oraz niszczarkę. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa użytkownik będzie miał możliwość odcięcia dostępu do portów USB oraz FireWire. Do komputera ma być dołączone również specjalne oprogramowanie służące do zabezpieczenia danych.

Jest to na razie tylko projekt koncepcyjny i nie wiadomo czy trafi na rynek, jednak z pewnością takiego komputera pozazdrościłby nam nawet sam James Bond.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)