Szok! Odkryto, że powodem piractwa są zbyt wysokie ceny

Szok! Odkryto, że powodem piractwa są zbyt wysokie ceny
Źródło zdjęć: © IDG

18.03.2011 12:36, aktual.: 18.03.2011 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panie i panowie, to nie lada sensacja! Badania przeprowadzone przez Social Science Resarch Council wykazały, że za wzrost piractwa, odpowiedzialne są zbyt wysokie ceny. Oczywistą oczywistość stwierdzono po długotrwałych i żmudnych badaniach.

Nowojorski Instytut Badań Nauk Społecznych ogłosił wszem i wobec, że za piractwo odpowiedzialne są zbyt wysokie ceny. Tę przełomową sentencję zawarto w specjalnie przygotowanym raporcie Media Piracy in Emerging Economies. Badaniem objęto takie kraje, jak Brazylia, Indie, Meksyk czy Rosja. Głównym powodem piractwa w tych krajach są zbyt wysokie ceny "wszystkiego". Lokalne ceny pakietu Microsoft Office są nawet pięciokrotnie wyższe, niż w Stanach Zjednoczonych. W Brazylii za studencką wersję Office for Mac trzeba zapłacić równowartość 75. dolarów! Brzmi znajomo?

Obraz
© (fot. via Chip.pl)

Raport wskazuje także na fakt, iż zawiodła "antypiracka edukacja", co oczywiście także spowodowane jest zawyżonymi cenami. Slogan "Piractwo to przestępstwo, kupuj legalnie" traci sens, gdy legalnie trzeba wydać 75. dolarów na oprogramowanie, które warte jest 150 dolarów.

Z innych ciekawostek, pełny raport do wykorzystania w celach komercyjnych kosztuje, uwaga, 2 tysiące dolarów!

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"10 najlepszych rozszerzeń do Firefoksa"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (370)