Szef Apple poważnie chory?

Szef Apple poważnie chory?
Źródło zdjęć: © AFP

15.01.2009 10:22, aktual.: 15.01.2009 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Współzałożyciel i prezes kultowej firmy komputerowej Apple Steve Jobs udał się na półroczne zwolnienie lekarskie zaledwie tydzień po tym, jak zapewnił pracowników i inwestorów, że nie jest ciężko chory.

W ubiegłym tygodniu 53-letni Jobs zapewnił, że jego zauważalna utrata wagi jest wynikiem nietrudnych do wyleczenia zaburzeń hormonalnych. W środę w e-mailu do swoich pracowników powiadomił jednak, że jego problemy zdrowotne są bardziej skomplikowane, niż przypuszczał.

Obraz
© (fot. )

Spekulacje na temat stanu zdrowia 53-letniego Jobsa pojawiają się regularnie od kiedy w 200. r. przeszedł on operację usunięcia nowotworu trzustki. Wszelkie doniesienia powodują znaczne zmiany kursu akcji firmy z Cupertino w Kalifornii. W środę po zamknięciu sesji nowojorskiej giełdy walory spółki zniżkowały o 10 proc.

Na początku stycznia falę pogłosek o stanie zdrowia szefa Apple wywołała jego pierwsza od 1. lat nieobecność na targach Macworld Expo, gdzie miał w zwyczaju prezentować najnowsze produkty spółki.

Jak komentuje agencja Associated Press, szczególne zainteresowanie, jakim inwestorzy i analitycy obdarzają Jobsa, wynika z faktu, że jest on postrzegany jako wizjoner w dziedzinie technologii i marketingu, a jego rola w Apple jest dużo większa, niż prezesów innych spółek. W ciągu ostatniej dekady udało mu się bowiem przemienić przynoszącego straty producenta komputerów Macintosh w wytwórcę popularnych na całym świecie gadżetów, takich jak iMac, iPod czy ostatnio iPhone.

W sierpniu ubiegłego roku agencja Bloomberga omyłkowo opublikowała przygotowany na wypadek śmierci Jobsa nekrolog.

Tymczasowo obowiązki prezesa Apple pełnił będzie dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych Tim Cook. Jobs będzie jednak nadal zaangażowany w podejmowanie strategicznych decyzji.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)