Szczepionki mają wpływ na autyzm? Badania dają jednoznaczną odpowiedź

Szczepionki mają wpływ na autyzm? Badania dają jednoznaczną odpowiedź

Szczepionki mają wpływ na autyzm? Badania dają jednoznaczną odpowiedź
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Arkadiusz Stando
20.12.2017 10:16

Jeśli nadal macie wątpliwości, jak jest naprawdę, wyniki ponad 100 badań powinny was przekonać. Udowodniono w nich, że szczepionki nie mogą powodować autyzmu.

Temat szczepień od kilku lat jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych i dyskutowanych w polskim internecie. Zamiast ucichnąć, nowe teorie internautów wciąż go napędzają. Mimo tego, że setki badań wykazały brak połączenia między tymi dwoma zjawiskami.

Autyzm dotyka zarówno dzieci szczepione, jak i te, których nie zaszczepiono.Ponad 20 artykułów naukowych obala wszelkie związki między szczepionkami a autyzmem. Kolejne 100 badań wykazało ich brak. Dlaczego wciąż łączy się te dwa zjawiska?

Według doniesień CDC, w latach 2004 - 2012 zwiększyła się liczba przypadków dzieci z autyzmem, z 1 na 125 na ponad 1 na 68. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w ciągu tych lat zmieniły się kryteria w rozpoznawaniu tego zaburzenia.

Badanie Japończyków z 2005 r. pokazało, że wycofanie szczepionki MMR nie miało żadnego związku z liczbą dzieci z autyzmem, która stopniowo rosła, nawet po zaprzestaniu jej stosowania. Badanie wykazało, że u co najmniej 170 dzieci zaobserwowano zaburzenie, mimo, że nie stosowano szczepionek.

W 2014 roku, czasopismo naukowe "Autyzm" opublikowało badanie dotyczące rodzeństw, w których zdarzał się autyzm. Tam także stwierdzono, że szczepienia nie miały wpływu na rozwój zaburzenia. Więcej przeczytacie pod tym adresem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)