System Hawk zestrzeli każdego drona. Powstał w Zielonej Górze

System Hawk w akcji
System Hawk w akcji
Źródło zdjęć: © YouTube.com

24.09.2020 07:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na lotnisku w Przylepie Hertz Systems zaprezentował nowoczesny system Hawk, którego zadaniem będzie eliminacja wrogich dronów. To jak do tej pory najnowocześniejsze tego typu rozwiązanie i zostało zaprojektowane w Polsce. 

Hawk Hacking System to efekt współpracy Hertz Systems z Zielonej Góry z izraelską firmą zajmującą się technologiami dla wojska. Opiera się na skanowaniu przestrzeni powietrznej w rozpoznawaniu i ochronie przed wszelkimi typami dronów. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. 

W prostych słowach: system tworzy niewidzialną dla dronów strefę w obszarze do 9 km. Jeśli do niej wlecą, mogą zostać od razu przechwycone i sprowadzone na ziemię w miejsce wskazane przez operatora Hawka. Sam operator drona traci nad nim w tym samym momencie kontrolę. W razie potrzeby jest możliwość również użycia specjalnego "karabinu", który wyemituje wiązkę, która zmusi urządzenie do lądowania we wskazanym miejscu. 

Sam karabin to koszt ok. 74 tys. złotych, jednak cały system wart jest ok. 20 mln złotych. Jak wyjaśnili przedstawiciele Hertz Systems, Hawk sprawdzi się przede wszystkim na lotniskach czy wokół aresztów śledczych. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z dzisiejszych (23 września) testów systemu.

  • System Hawk w akcji
  • System Hawk w akcji
  • System Hawk w akcji
[1/3] System Hawk w akcjiŹródło zdjęć: © YouTube.com
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)