Sylwester 2020 w Google Doodle. Niezbędnik imprezowicza i obostrzenia

Sylwester w domu
Sylwester w domu
Źródło zdjęć: © Getty Images

31.12.2020 08:45, aktual.: 03.03.2022 01:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google świętuje Sylwester 2020 w swoim Doodle. Tak więc dzisiaj, 31 grudnia, zamiast zwykłego logo, zobaczymy wesołe, imprezowe litery. To dobra okazja, by przypomnieć o najważniejszych obostrzeniach, jakie obowiązują powitanie Nowego Roku.

Jak zawsze Google przypomina nam o ważnym dniu za pomocą swojego Google Doodle, czyli wesołej zmiany logotypu w wyszukiwarce. Dzisiaj świętujemy Sylwester 2020, więc logo zmieniło się zegar z kukułką odliczający czas do Nowego Roku, a lampki ozdabiają poszczególne litery Google. 

Sylwester 2020 w Google Doodle
Sylwester 2020 w Google Doodle© WP

Dodatkowo klikając logotyp, zostaniemy przeniesieni na stronę, na której znajdziemy najważniejsze informacje na temat sylwestra. Wszystko w radosnej oprawie, ponieważ na ekranie pojawi się spadające confetti. Biorąc pod uwagę, że Sylwester 2020 będzie zdecydowanie różnić się od imprez z okazji końca roku, do których jesteśmy przyzwyczajeni, to jest to miły akcent. 

Sylwester 2020 - najważniejsze obostrzenia

Rok 2020 był dla większości z nas ciężki i zdecydowanie przyniósł wiele zmian. W związku z pandemią koronawirusa również ostatni dzień tego roku będzie wyglądał nieco inaczej niż tradycyjne świętowanie nadchodzącego Nowego Roku. 

Przede wszystkim większość z nas będzie zmuszona do spędzenia sylwestra w domach lub na domówkach. Hotele, kluby, a nawet galerie handlowe pozostają zamknięte do 17 stycznia; pracować będą tylko nieliczne grupy zawodowe oraz służby medyczne pracują w tym czasie. 

Dodatkowo premier Morawiecki rekomenduje, by od 31 grudnia od godziny 19:00 do 1 stycznia do godziny 6:00 ograniczyć przemieszczanie się (początkowa “godzina policyjna” została zniesiona). Mimo to wciąż obowiązuje zaraz większych zgromadzeń oraz dozwolona jest możliwość przemieszczania się tylko w określonych celach (np. do pracy lub w celu zaspokojenia niezbędnych potrzeb), więc warto to mieć na uwadze. 

Pełen zakres obostrzeń obowiązujących do 17 stycznia, znajdziecie na stronie gov.pl

Sylwester 2020 - niezbędnik imprezowicza

Te kilka aplikacji oraz stron, pomoże wam przetrwać nietypowego, domowego sylwestra 2020 oraz Nowy Rok. 

  • Portal i aplikacja czynne24h przyjdą z pomocą, gdy o nietypowej porze przyjdzie nam szukać punktu usługowego lub sklepu;
  • Czynne od do to bardzo podobna strona, która pozwoli sprawdzić godziny otwarcia okolicznych sklepów i punktów usługowych;
  • Nasze Drinki to aplikacja, która zainspiruje i pomoże stworzyć pyszne drinki, które możemy wyszukiwać po składnikach;
  • Pyszne.pl to portal i aplikacja, której raczej nikomu nie trzeba bliżej przedstawiać, ale w sylwestra może się szczególnie przydać - jeśli w środku domówki dopadnie nas głód, łatwo wyszukamy czynne knajpy, które dostarczą jedzenie bezpiecznie pod nasze drzwi;
  • Twój Alkomat to prosta aplikacja, która pozwoli nam ocenić, czy po sylwestrowej imprezie zakrapianej alkoholem, możemy wracać do domu własnym autem; oczywiście nie zastąpi badania alkomatem, ale może dać pewien obraz sytuacji.

Więcej ciekawych aplikacji na sylwestra i inne imprezy, znajdziecie w naszym poradniku imprezowicza

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)