Święto Marynarki Wojennej w Gdyni. Można zwiedzać okręty MW RP

Święto Marynarki Wojennej w Gdyni. Można zwiedzać okręty MW RP

Święto Marynarki Wojennej w Gdyni. Można zwiedzać okręty MW RP
Źródło zdjęć: © East News | Wojciech Strozyk/REPORTER
Arkadiusz Stando
30.06.2019 13:51

W sobotę i niedzielę będzie można zwiedzić okręty wojenne w Gdyni. To finał Dni Morza i jednocześnie Święto Marynarki Wojennej. W porcie znalazły się ORP Orzeł, ORP Kraków oraz ORP Zbyszko.

W Gdyni, a konkretniej przy nadbrzeżu skweru Kościuszki zacumowały trzy okręty Marynarki Wojennej RP. Będzie można wejść na pokład każdego z nich. To świetna okazja, bo 30 czerwca obchodzimy Święto Marynarki Wojennej, które zgodnie z tradycją jest finałem Dni Morza.

W tym roku do zwiedzania dostępne są ORP Orzeł (okręt podwodny), ORP Kraków (okręt transportowo-minowy) oraz ORP Zbyszko (okręt ratowniczy). Oprócz tego, wśród atrakcji Marynarka Wojenna RP przygotowała także festyn marynarski, uroczystości z asystą honorową MW oraz orkiestrę.

Święto Marynarki Wojennej - kiedy można zwiedzać okręty?

Na pokłady jednostek będzie można wejść w sobotę w godz. 10-12 i 14-18 oraz w niedzielę w godz. 14-18. Okręt-muzeum ORP Błyskawica będzie można zwiedzić bezpłatnie w sobotę i niedzielę w godz. 14-18.

- Na pokład okrętu podwodnego mogą wchodzić dzieci, które ukończyły 10 lat. Podyktowane jest to warunkami bezpieczeństwa. Ponadto na okręcie obowiązuje kategoryczny zakaz wnoszenia materiałów niebezpiecznych, bagaży, toreb, plecaków i dużych przedmiotów. Nie będzie można robić zdjęć ani rejestrować materiałów video - zastrzega kmdr ppor. Radosław Pioch, rzecznik prasowy 3. Flotylli Okrętów.

Źródło: Trójmiasto.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)