Świetlana przyszłość Androida

Świetlana przyszłość Androida

29.09.2010 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdaniem programistów system operacyjny Android dla urządzeń przenośnych ma w dalszej perspektywie największy potencjał wśród wszystkich poważniejszych platform. Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego w połowie września przez analityków firmy IDC oraz spółki Appcelerator

Zdaniem programistów system operacyjny Android dla urządzeń przenośnych ma w dalszej perspektywie największy potencjał wśród wszystkich poważniejszych platform. Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego w połowie września przez analityków firmy IDC oraz spółki Appcelerator.

Prawie 6. procent spośród około 2400 przepytanych autorów oprogramowania faworyzuje Androida jako system operacyjny przyszłości dla sprzętu przenośnego. Konkurencyjny Apple i jego iOS uzyskały zaledwie 35 procent głosów. W podobnej ankiecie z czerwca dystans dzielący obie platformy był mniejszy o 10 procent.

Obraz
© (fot. wp.pl / [k-o])
  1. procent programistów uważa Androida za najlepszy system, jeśli chodzi o różnorodność obsługiwanych urządzeń; iOS otrzymał w tym wypadku 25 procent poparcia. Apple nadal prowadzi we wszystkich kategoriach dotyczących możliwości zarabiania największych pieniędzy na pisaniu programów. Pozostałe platformy (takie jak webOS firmy HP, BlackBerry RIM-a albo nowy Windows Phone 7) odgrywają tu marginalną rolę.

Jak się okazuje, dużym zainteresowaniem wśród ankietowanych cieszy się możliwość tworzenia aplikacji dla Google TV (44 procent) i Apple TV (40 procent). Podobnie sprawy mają się w przypadku programów na tablety z Androidem. Ich pisaniem jest zainteresowanych aż 62 procent programistów, co mniej więcej odpowiada wynikowi ze stycznia bieżącego roku, kiedy 58 procent z nich deklarowało chęć tworzenia aplikacji dla debiutującego dopiero iPada. Niewielkie zainteresowanie budzą natomiast tablety na bazie innych systemów operacyjnych: urządzeniami z webOS-em i BlackBerry OS-em chce się zająć 16 procent ankietowanych.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także