Su-27 przechwycił amerykański samolot zwiadowczy RC-135. Rosjanie pokazali nagranie

Su‑27 przechwycił amerykański samolot zwiadowczy RC‑135. Rosjanie pokazali nagranie

Su-27 przechwycił amerykański samolot zwiadowczy RC-135. Rosjanie pokazali nagranie
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando
07.03.2019 10:43, aktualizacja: 07.03.2019 11:50

Su-27 przechwycił nad Bałtykiem amerykański samolot zwiadowczy RC-135. Rosyjskie ministerstwo obrony potwierdziło te informacje. Powodem było zbliżenie się do granic Federacji Rosyjskiej.

Samolot zwiadowczy został wykryty podczas lotu nad Morzem Bałtyckim. Rosjanie zaniepokojeni zbliżającą się do granic ich państwa maszyną natychmiast wysłali tam swojego myśliwca. Postanowiono natychmiast przechwycić RC-135 należący do USA.

Do tego zadania poderwano radzieckiej produkcji Su-27. Jak widać na nagraniu, maszyna zbliżyła się do RC-135 na bliską, ale bezpieczną odległość w celu identyfikacji. Następnie samolot zwiadowczy przechwycono i "odprowadzono".

Przechwycenie RC-135

Rosyjskie myśliwce regularnie są zmuszane do wypełniania tego rodzaju misji. Samoloty Stanów Zjednoczonych oraz sił NATO co raz częściej pojawiają się blisko granic Federacji Rosyjskiej. Często kończy się to krytyką ze strony amerykanów. Głównie przez niebezpieczny sposób prowadzenia tych akcji przez rosyjskich pilotów.

Najwyraźniej rosyjskie ministerstwo obrony ma już dosyć krytyki ze strony Stanów Zjednoczonych. Tym razem od razu po opublikowaniu informacji o przechwyceniu, rosyjski MON opublikował nagranie, które pokazuje sposób przeprowadzenia akcji.

Krytyka ze strony NATO i USA pojawiła się chociażby w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas Su-27 przechwycił samolot EP-3 Aries należący do zwiadu US Navy. Jak twierdziło USA, Rosjanie zrobili to w niebezpieczny sposób. Innego zdania byli eksperci z Federacji Rosyjskiej. Ale bywało tak, że rzeczywiście mieli rację.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (157)