WP

Su-27 w niebezpieczny sposób przechwycił amerykański samolot. Rosjanie zaprzeczają

Rosyjski pilot myśliwca Su-27 przeprowadził niebezpieczny manewr podczas przechwycenia maszyny US Navy. Do sytuacji doszło w poniedziałek nad Morzem Czarnym. Rosyjskie ministerstwo obrony wydało oświadczenie w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Myśliwiec Su-27 naruszył zasady bezpieczeństwa
Myśliwiec Su-27 naruszył zasady bezpieczeństwa (Wikimedia Commons CC0)
WP

5 listopada nad Morzem Czarnym doszło do przechwycenia amerykańskiej maszyny, która zbliżała się do przestrzeni powietrznej Federacji Rosyjskiej. Około południa samolot EP-3 Aries należący do zwiadu US Navy w niebezpieczny sposób został zmuszony do zmiany kierunku lotu.

US Navy zarzuca Rosjanom naruszenie zasad bezpieczeństwa. Rosyjski myśliwiec Su-27 zbliżył się do maszyny, po czym zatoczył koło, a następnie znów podleciał bardzo blisko EP-3 uruchamiając dopalacz, co spowodowało silne turbulencje w amerykańskiej maszynie i zagroziło bezpieczeństwu obu samolotów.

WP

Piloci natychmiast poinformowali o sytuacji swoich przełożonych, a sprawa szybko została zgłoszona przez US Navy do Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej.

Rosjanie zaprzeczyli, jakoby ich maszyna naruszyła zasady bezpieczeństwa podczas przechwycenia. Ministerstwo obrony poinformowało, że w ich mniemaniu została zachowana odpowiednia odległość pomiędzy maszynami.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej potwierdziło, że Su-27 przechwycił maszynę. "Zbliżył się na bezpieczną odległość i zidentyfikował go", a następnie procedury zostały przeprowadzone "zgodnie z wymogami bezpieczeństwa".

WP

Przy takich prędkościach nie trudno o katastrofę. Jeden nieodpowiedni ruch, spowodowany chociażby przez turbulencje, może doprowadzić do wypadku. Rosyjski pilot zignorował zasady bezpieczeństwa i mógł do takiej tragedii doprowadzić.

Zobacz też: Tak Rosjanie igrają z USA. Pokazali wideo jak Su-27 przechwytuje "szpiegowską maszynę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Cybersejf – uwaga na fałszywe aplikacje

WP

Źródło: Tvn24

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP