Steve Wozniak: "Siri była lepsza, zanim Apple ją kupił"

Steve Wozniak: "Siri była lepsza, zanim Apple ją kupił"

Steve Wozniak: "Siri była lepsza, zanim Apple ją kupił"
Źródło zdjęć: © chip.pl
18.06.2012 10:19, aktualizacja: 18.06.2012 11:00

Steve Wozniak znany jest ze swojego szczerego uwielbienia dla Apple'a, ale też nie ma problemu z krytykowaniem swojej firmy. Tym razem stwierdził, że Siri była lepszą usługą zanim Apple ją kupiło.

Wozniak stwierdził, że Siri mu się bardziej podobała jako aplikacja z App Store z czasów, kiedy jeszcze nie była własnością Apple'a. Wtedy nie była jeszcze znana, ale była "po prostu wspaniała". _ Nie mogłem namówić kolegi by pobrał sobie Siri. Moja żona tylko jej używała. A potem kupił ją Apple i tego dnia zaczęła być coraz gorsza _- twierdzi.

Swoją opinię podpiera przykładami. Przede wszystkim zmienił się nacisk na prezentowanie różnych rodzajów informacji. Siri jest zorientowana obecnie na produkty i przedsiębiorstwa, a nie na odpowiadanie pytań, zdaniem Wozniaka. Kiedyś zapytana o rozwiązanie zadania matematycznego (na przykład: jaka jest następna liczba pierwsza po 87?) odpowiadała konkretnie ("91"), teraz nie rozumie pytania.

Siri została stworzona przez grupkę programistów w 2007 roku, Apple kupił ją w 2010 roku. Debiutowała jako aplikacja na App Store, miała też trafić na Androida i BlackBerry OS. Obecnie jest częścią składową systemu iOS.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Google się popsuł na 10 minut - stracił na tym fortunę

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)