Stena Line. Problemy polskiego promu w Szwecji. Świadkowie słyszeli ogromny huk

Stena Line. Problemy polskiego promu w Szwecji. Świadkowie słyszeli ogromny huk

Stena Line. Problemy polskiego promu w Szwecji. Świadkowie słyszeli ogromny huk
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy
17.09.2019 11:14, aktualizacja: 17.09.2019 11:30

Prom Stena Line Spirit płynący z Gdyni do szwedzkiej Karlskrony zderzył się z innym statkiem. Według przebywających na promie świadków, słychać było ogromny huk, a później zabrakło prądu. Jak poinformowały służby ratownicze, nikt nie został ranny.

Do kolizji polskiego promu Stena Line Spirit doszło w poniedziałek 16 września, w porcie Verkoe w Karlskronie. Przypływający z Gdyni prom Stena Line Spirit zderzył się z innym statkiem. Nikomu z 740 pasażerów oraz 103 członków załogi nic się nie stało.

"Prom pasażerski oraz inny statek "dotknęły się" wzajemnie w porcie Verkoe w Karlskronie. Nie mamy informacji o uszkodzeniach ani osobach poszkodowanych" - powiedział Christer Ekeroth z centrali szwedzkiego ratownictwa morskiego oraz lotniczego.

Z kolei rzecznik Stena Line na Szwecję poinformował, że prom miał problemy techniczne, które spowodowały konieczność uruchomienia zapasowego silnika.

"Prom nie został uszkodzony, nie ma także zagrożenia życia dla pasażerów” – przekazał Carl Martensson.

Jak poinformowała przedstawicielka polskiego oddziału Stena Line Barbara Wyszyńska, prom podczas manewrów cumowania w porcie w Karlskronie doznał awarii silnika pomocniczego w warunkach silnego wiatru.

"Z tego powodu prom przez krótki czas był w dryfie w pobliżu nabrzeża i innego statku, NKT Victoria. Z żadnym z nich (ani ze statkiem, ani z nabrzeżem) nie było kontaktu ani kolizji. Wkrótce przywrócono zasilanie i prom przybił normalnie do nabrzeża, a następnie rozpoczął rozładunek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń ani nie ma widocznych uszkodzeń statku". - podkreśliła Barbara Wyszyńska.

Według szwedzkiej gazety "Aftonbladet" pasażerowie przebywający na promie usłyszeli ogromny huk, a następnie zabrakło prądu.

Prom Stena Line przed następnym wyjściem w morze zostanie dokładnie sprawdzony pod względem technicznym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)