Starship eksplodował. SpaceX zalicza nieudany test rakiety [Zobacz wideo]

Starship eksplodował. SpaceX zalicza nieudany test rakiety [Zobacz wideo]

Starship eksplodował. SpaceX zalicza nieudany test rakiety [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © YouTube.com
30.05.2020 13:04, aktualizacja: 30.05.2020 16:33

Elon Musk i SpaceX nie mają powodów do zadowolenia. Czwarty prototyp rakiety Starship uległ zniszczeniu podczas testów silnika, w wyniku czego doszło do wielkiej eksplozji. Poniżej obejrzycie wideo z całego wydarzenia.

SpaceX i Elon Musk szykują się do wielkiego wydarzenia, jakim bez wątpienia będzie start rakiety Falcon 9, która wyniesie na orbitę okołoziemską statek Crew Dragon. Na jego pokładzie znajdzie się dwóch amerykańskich astronautów: Douglas Hurley i Robert Behnken. Oczekiwanie na start misji (21:22 polskiego czasu) popsuła wiadomość o kolejnym nieudanym teście prototypu rakiety Starship.

Rakiety Starship mają stanowić nową generację statków kosmicznych wielokrotnego użytku. Firma SpaceX wiąże z nimi ogromne nadzieje, konsekwentnie przeprowadzając szereg testów. Poprzednie wersje nie przetrwały prób ciśnieniowych, jednak najnowszy prototyp nazwany Serial Number 4 (SN4) nie podzielił ich losu.

Po pozytywnym przejściu sporej liczby sprawdzianów, SN4 szykował się do wzniesienia na wysokość 150 metrów. Niestety, próba zakończyła się wielką eksplozją. Zagraniczne media informują, że czwarty prototyp rakiety Starship poległ na naziemnym sprawdzianie silników, zwanym testem statycznym. Poniżej możecie zobaczyć moment wybuchu, jak również wideo z całego wydarzenia.

Warto podkreślić, że podobny test rakieta SN4 zaliczyła na początku maja. Tamtejsza próba zakończyła się sukcesem.

Eksplozja, do której doszło w Teksasie, z pewnością nie podetnie skrzydeł firmie Elona Muska. SpaceX konsekwentnie dąży do osiągnięcia wyznaczonych celów, dlatego już wkrótce możemy spodziewać się informacji o planowanych testach rakiety SN5.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (280)