SpyPhone potrafi wykradać dane nawet z nieodblokowanych iPhone'ów

SpyPhone potrafi wykradać dane nawet z nieodblokowanych iPhone'ów

SpyPhone potrafi wykradać dane nawet z nieodblokowanych iPhone'ów
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
09.12.2009 10:01, aktualizacja: 09.12.2009 13:29

Jeszcze do niedawna wydawało się, że tylko odblokowane iPhone’y są narażone na infekcje wirusów i trojanów. Okazuje się, że tak nie jest. Szwajcarski deweloper aplikacji na iPhone’a udowodnił to tworząc program o nazwie SpyPhone.

Aplikacja ta jest w stanie wykradać olbrzymie ilości przeróżnych informacji z zainfekowanego telefonu, w tym informacje takie jak dane geolokacyjne, hasła, wpisy z książki adresowej, informacje o kontach e-mail, zdjęcia, historię przeglądarki Safari, logi klawiaturowe i wiele innych.

Co gorsze aplikacja ta została stworzona przy pomocy API, które jest udostępnione wraz z całym SDK od Apple. SpyPhone zachowuje się jak typowy trojan. Wszystkie czynności wykonuje w tle, tak że użytkownik iPhone’a nie jest w stanie zauważyć jego pracy. Oczywiście można aplikację odpowiednio zaprogramować, tak aby wyniki swojej działalności przesyłała na wybrany adres e-mail.

Deweloper aplikacji, Seriot, opublikował w sieci kod źródłowy aplikacji SpyPhone, a także dokument traktujący o prywatności użytkowników iPhone’a.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)