Trwa ładowanie...
d1s9jni
Giznet.pl

Sprzedaż smartfonów po raz pierwszy większa niż telefonów komórkowych

Ten dzień musiał kiedyś nastąpić. Zgodnie z danymi zaprezentowanymi przez analityków IDC w pierwszym kwartale tego roku po raz pierwszy sprzedano więcej smartfonów niż telefonów komórkowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprzedaż smartfonów po raz pierwszy większa niż telefonów komórkowych
(Materiały prasowe)
d1s9jni

Firma analityczna IDC zaprezentowała wczoraj swoje dane na temat sprzedaży smartfonów i telefonów komórkowych. W pierwszym kwartale tego roku najwięcej zyskali producenci z Chin i z Korei, a sam rynek powiększył się o 4 procent w stosunku do porównywalnego okresu przed rokiem. Ale najciekawsze jest to, że po raz pierwszy ilość sprzedanych przez producentów smartfonów przekroczyła ilość sprzedanych telefonów komórkowych. W pierwszym kwartale tego roku smartfony stanowiły bowiem 51,6 procent wszystkich urządzeń, które opuściły fabryki.

W kategorii smartfonów (łącznie 216,2 miliona sprzedanych egzemplarzy) nastąpiło znaczące przetasowanie w czołówce. Choć Samsung nadal sprzedaje najwięcej (70,7 miliona sztuk), a Apple nadal znajduje się na drugim miejscu (37,4 miliony sprzedanych smartfonów) to kolejne miejsca zajmują kolejno LG (10,3 miliona), Huawei oraz ZTE (odpowiednio 9,9 i 9,1 miliona). Te dwie ostatnie firmy wygryzły w minionym kwartale Nokię oraz BlackBerry z zestawienia top 5 największych producentów smartfonów. Jednak największy powód do radości ma LG, który w dużej mierze dzięki Nexusowi 4 podwoił swoją sprzedaż.

Największymi przegranymi minionego kwartału są Nokia i BlackBerry, którzy wypadli z czołówki zestawienia sprzedanych smartfonów. Nokia co prawda nadaj jest na drugim na świecie producentem telefonów komórkowych (61,9 miliona sprzedanych sztuk), ale widać wyraźnie, że to smartfony zyskują przewagę, a sama Nokia sprzedała w minionym kwartale o 2. procent mniej telefonów niż przed rokiem.

 (fot. Giznet.pl)
((fot. Giznet.pl))

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Dzięki Omni Virtuix gracze przyszłości nieźle się napocą przy grach komputerowych

d1s9jni

Podziel się opinią

Share
d1s9jni
d1s9jni
Więcej tematów