Sprzedawali dostęp do pirackiej telewizji. Zarobili ponad 3,5 mln zł

Sprzedawali dostęp do pirackiej telewizji. Zarobili ponad 3,5 mln zł

Sprzedawali dostęp do pirackiej telewizji. Zarobili ponad 3,5 mln zł
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Adam Bednarek
15.01.2018 15:49, aktualizacja: 17.01.2018 18:07

Policja zakłada, że na nielegalnym procederze podejrzani mogli osiągnąć korzyści sięgające blisko 3,5 mln zł. Zatrzymani mężczyźni stworzyli największy tego typu piracki serwis w Polsce.

Policjanci z KWP w Lublinie zatrzymali trzech mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty nielegalnego rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji cyfrowych czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu - informuje na swojej stronie lubelska policja.

W ofercie pirackiej internetowej telewizji było 160 kanałów, udostępnianych zarówno przez płatne telewizje cyfrowe, jak i telewizję państwową. Podejrzani streamowali obraz użytkownikom ich nielegalnego serwisu. “Była to najszersza oferta udostępniania telewizji w sieci” - twierdzi lubelska policja.

Telewizja była udostępniana za darmo tylko przez jakiś czas. Później mężczyźni pobierali opłaty za korzystanie z serwisu. Ceny “abonamentu” policja jednak nie ujawniła. Według szacunków policji, zatrzymani mogli osiągnąć korzyści sięgające blisko 3,5 mln zł. Zarobione pieniądze przeznaczane były na rozwój nielegalnego biznesu.

Choć “piracka telewizja” może kojarzyć się z amatorskim udostępnianiem sygnału, w tym przypadku mieliśmy do czynienia z naprawdę profesjonalnym przedsięwzięciem. Podczas przeszukania zabezpieczono 12 komputerów, 9 serwerów, tablety, dekodery, telefony, ponad 60 nośników pamięci w postaci dysków twardych i pendrivów oraz szereg dokumentacji.

Wcale nie trzeba korzystać z pirackich rozwiązań, by móc cieszyć się legalnym i bezpłatnym dostępem do telewizji. Jest miejsce w internecie, gdzie możesz legalnie i za darmo oglądać najpopularniejsze polskie kanały telewizyjne, a także wiele zagranicznych. To WP Pilot.

Na stronie pilot.wp.pl można za darmo oglądać 31 kanałów telewizyjnych na żywo. Są to m.in. kanały Telewizji WP, TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV 4, kanały muzyczne, tematyczne i obcojęzyczne. Aby mieć do nich dostęp wystarczy się za darmo zarejestrować. Możliwe jest też dokupienie dodatkowych kanałów: filmowych, dla dzieci, naukowych i rozrywkowych. Pakiety kosztują miesięcznie od 3,90 zł za 33 kanały, 14,90 zł za 56 kanałów i 24,90 zł za 82 kanały.

WP Pilot jest dostępny na komputerach z Windowsem i Linuksem, komputerach Apple, telefonach z Androidem oraz iPhone'ach, tabletach i telewizorach Smart TV (Philips, Sony).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (179)