Sprawdź datę śmierci swojego Windowsa

Sprawdź datę śmierci swojego Windowsa
Źródło zdjęć: © Takashi Kiso / CC

21.02.2012 12:39, aktual.: 22.02.2012 16:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jaki system operacyjny jest zainstalowany na twoim komputerze? Windows XP? Windows Vista? Wszelkie dane potwierdzają, że te leciwe systemy mają się jeszcze bardzo dobrze, a XP jest do dziś najpopularniejszym OS-em na świecie. To jednak wreszcie będzie musiało się zmienić - Microsoft ogłosił daty, z których nadejściem zakończy wsparcie dla swoich starszych systemów.

Bardziej świadomi użytkownicy Visty mogli do dzisiaj z obawą myśleć o przyszłości, ponieważ Microsoft wyznaczył datę śmierci ich systemu na kwiecień tego roku. Na szczęście gigant z Redmond zlitował się nad niewielką już grupą fanów poprzedniej wersji swojego flagowego produktu i przedłużył termin aż o 5 lat - do 1. kwietnia 2017 roku.

Także liczni użytkownicy Windowsa XP mogą na razie spać spokojnie - ich ulubionemu systemowi nic nie grozi przez ponad 2 kolejne lata - do 8 kwietnia 201. roku. Zresztą, patrząc na zmiany decyzji Microsoftu w kwestii daty śmierci tego najbardziej dochodowego systemu w historii firmy, który do dziś zarabia dla niej niezłe pieniądze, możemy podejrzewać, że także ten termin nie jest w 100 proc. wiążący.

Windowsa 7 Microsoft potraktował rzecz jasna najbardziej pobłażliwie, wyznaczając datę na 1. stycznia 2020 roku.

Dla zatwardziałych fanów starszych wersji "Okien" jest to oczywiście dobra informacja. Mogą jednak potraktować ją jako kolejny sygnał, że może przydałoby się pomyśleć o przesiadce.

jg/sw/sw

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (348)