Sportiva+: nawigacja GPS i osobisty trener

Sportiva+: nawigacja GPS i osobisty trener

Sportiva+: nawigacja GPS i osobisty trener
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.09.2011 11:28, aktualizacja: 23.09.2011 12:18

Firma Rikaline wprowadziła na rynek urządzenie TWO NAV Sportiva+ będące połączeniem nawigacji oraz trenera osobistego. Sportiva+ jest niewielkim, ważącym 124 gramów odbiornikiem GPS, który pełni jednocześnie funkcję nawigacji turystycznej oraz samochodowej.

Odbiornik wyposażony jest w ekran dotykowy o przekątnej 3 cali, który dobra widocznośc nawet w intensywnym oświetleniu. Rejestruje ponad 6. różnych parametrów, takich jak: szybkość, odległość czy położenie. Wbudowany kompas elektroniczny oraz wysokościomierz barometryczny pozwalają precyzyjnie określać kierunek i wysokość.

Sportiva+ współpracuje z każdym typem map: wektorowymi, topograficznymi czy satelitarnymi. Standardowo działa w oparciu o oprogramowanie CompeGPS. Informacje wyświetlane są na trzech pulpitach, które można dostosowywać do własnych potrzeb. Odbiornik zasilany jest wymienną litowo-jonową baterią o pojemności 105. mAh i może pracować na niej przez 8 godzin. Całość zamknięta jest w wytrzymałej, a przy tym wodoodpornej obudowie.

Producent wyposażył urządzenie w technologię łączności bezprzewodowej ANT+, pozwalającą m.in. bez zakłóceń odbierać informacje dotyczące funkcji życiowych rejestrowanych za pomocą niewielkich czujników umieszczanych na klatce piersiowej. Lokalizator odczytuje w ten sposób precyzyjne dane dotyczące pulsu czy rytmu bicia serca, a następnie udziela wskazówek, w jaki sposób zoptymalizować wysiłek fizyczny. Sportiva+ współpracuje z czujnikami dowolnej marki, co nie uzależnia użytkownika od konkretnego producenta.

Dane techniczne:
Wymiary: 58 x 105 x 23 mm
Waga: 124 g (z baterią)
Ekran: dotykowy, przekątna 3", rozdzielczość 240x400 pikseli, kolorowy obraz
Wejścia: Mini USB 2.0, czytnik kart Micro SD, SDHC (do 32GB)
Procesor: taktowanie 400 mhz
Pamięć: 2GB wewnętrznej pamięci flash
Chipset: Chipset GPS SirfIII
Wodoodporność: IPX6
Bateria: 1050 mA/h Li-ion

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)