Spółka GG Network i Eurozet może powstać

Spółka GG Network i Eurozet może powstać

Spółka GG Network i Eurozet może powstać
23.02.2010 16:00, aktualizacja: 23.02.2010 16:29

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na utworzenie spółki przez firmy GG Network ( właściciel komunikatora Gadu-Gadu ) i Eurozet (grupa stacji radiowych, w tym Radia Zet i Antyradia).

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na utworzenie spółki przez firmy GG Network (właściciel komunikatora Gadu-Gadu) i Eurozet (grupa stacji radiowych, w tym Radia Zet i Antyradia).

GG Network jest właścicielem komunikatora internetowego Gadu-Gadu. Do firmy tej należy też kilka serwisów społecznościowych i rozrywkowych (m.in. Gadu-Gadu.pl, JaramSie.pl) oraz platforma Open.fm, czyli internetowe radio. GG Networks wchodzi w skład grupy kapitałowej Naspers, posiadającej na całym świecie ponad 60. spółek - w Polsce m.in. portal aukcyjny Allegro.pl.
Z kolei firma Eurozet to spółka "koordynująca grupę radiową", w której skład wchodzą takie stacje jak Radio Zet, Antyradio i Planeta FM.

Przedsięwzięcie, które powstanie wspólnymi siłami Eurozetu i GG Network, ma oferować usługi umożliwiające słuchanie muzyki w Sieci.

Oba dążące do porozumienia podmioty zgodnie z obowiązującym prawem musiały zgłosić zamiar przeprowadzenia transakcji do urzędu antymonopolowego, ponieważ ich łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 5. mln euro w Polsce.
Więcej informacji: UOKiK

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)