Śpiesz się: ostatnia szansa na zakup Windows XP

Śpiesz się: ostatnia szansa na zakup Windows XP

15.10.2009 16:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To już ostatni moment na zakup systemu Windows XP. Będzie to także ostatnia szansa dla użytkowników na legalizację systemów na starszych komputerach.

Wersja Home Edition jest najtańszym systemem operacyjnym firmy Microsoft dostępnym na rynku. Posiadacze nowszych komputerów już wkrótce będą mogli uaktualnić swoje oprogramowanie do najnowszego system operacyjnego - Windows 7. Jednak Ci którzy nie chcą rezygnować ze starszych komputerów, a ich system nie jest zalegalizowany powinny pospieszyć się i udać do sklepów po legalną wersję Windows XP. Sprzedaż tego produktu właściwie się już zakończyła - jedynie sklepy handlujące oprogramowaniem posiadają jeszcze u siebie zapasy na półkach. Za kilka tygodni zakup Windows XP może już okazać się trudny.

System jest dostępny w sklepach na terenie całego kraju w cenie 34. złotych brutto.

Obraz

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, użytkownicy legalnych wersji systemu mogą liczyć na wsparcie techniczne firmy Microsoft do kwietnia 201. roku.

Windows XP jest najczęściej nielegalnie kopiowanym systemem operacyjnym na całym świecie. Ponad 95. wszystkich pirackich kopii tego systemu to Windows XP Professional. Użytkownicy nielegalnych wersji muszą się liczyć z wieloma krytycznymi utrudnieniami w prawidłowym funkcjonowaniu systemu na ich komputerach. Bez prawidłowego zabezpieczenia ich komputery mogą stać się łatwym celem ataku ze strony hackerów. Ocenia się rocznie straty wywołane ich - włamania, kradzieże i defraudacje - działalnością wynoszą ok. 5 miliardów dolarów (wg raportu Ernst & Young; dane za 2004 rok) . Poza brakiem aktualizacji użytkownicy nielegalnych kopii oprogramowania, nie mogą też liczyć na wsparcie techniczne.

Jednak największą niespodzianką w negatywnym tego słowa znaczeniu, z jaką mogą się zetknąć użytkownicy nielegalnych kopii Windows XP to czarny ekran. Użytkownicy, którzy nie zarejestrowali swojego systemu lub ich proces rejestracji zakończył się niepowodzeniem, muszą się spodziewać zresetowania pulpitu do czarnego ekranu. Ekran ten będzie się pojawiał co 60 minut do momentu zainstalowania legalnej wersji oprogramowania Microsoft.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)