Trwa ładowanie...
d4lya7b

Spektakularny widok. B-2 Spirit przeleciał tuż nad stadionem

W Stanach Zjednoczonych 1 lub 2 stycznia od ponad 100 lat rozgrywka się Rose Bowl Game. Jest to mecz pucharowy futbolu amerykańskiego na poziomie ligi uniwersyteckiej. Od kilku lat towarzyszy mu wyjątkowa tradycja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
B-2 Spirit to najnowocześniejszy bombowiec w służbie USA
B-2 Spirit to najnowocześniejszy bombowiec w służbie USA (Twitter, Fot: Eddie ⅯcClintock)
d4lya7b

B-2 Spirit to prawdopodobnie najdroższa maszyna na świecie. Koszt budowy jednej z takich maszyn to około 2,4 miliarda dolarów, co przy dzisiejszym kursie daje ponad 9 miliardów zł. Amerykanie posiadają zaledwie, lub aż 20 takich bombowców.

Jeden z nich, należący do 509 Skrzydła Bombowego, od kilku lat co rok przelatuje podczas Rose Parade oraz Rose Bowl Game ponad Pasadeną, miastem w Kalifornii. Samolot wykonuje krótki ale imponujący lot, w momencie, gdy odśpiewany zostaje hymn Stanów Zjednoczonych.

Rose Bowl Game to wielka tradycja dla obywateli Stanów Zjednoczonych. Na dorocznym meczu zawsze stadion Rose Bowl wypełnia się po brzegi. Puchar żartobliwie nazwano "The Granddaddy of Them All", czyli pradziadkiem wszystkich, ponieważ jest najstarszym takim turniejem futbolu amerykańskiego. Od 1916 roku rozgrywa się co rok. Zależnie od tego, czy pierwszy dzień w roku wypada w niedzielę, czy nie, mecz rozgrywa się pierwszego lub drugiego dnia stycznia. Nigdy w niedzielę.

d4lya7b

Kilka miesięcy temu doszło do awaryjnego lądowania jednej z maszyn należących do tej samej jednostki. B-2 Spirit został przyłapany przez fotografów na jednym z lotnisk, gdzie nie powinien się znaleźć. Czyżby doszło do awarii bombowca wartego ponad 2,4 miliarda dolarów? Amerykanie nabrali wody w usta.

Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym!

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lya7b

Podziel się opinią

Share

d4lya7b

d4lya7b