Speed Forge Extreme – nadchodzi nowa polska gra

Speed Forge Extreme – nadchodzi nowa polska gra
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

13.11.2009 11:44, aktual.: 13.11.2009 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polskie studio developerskie RatSquare pracuje nad nową grą dla iPhone’a – Speed Forge Extreme. Są to futurystyczne trójwymiarowe wyścigi rozgrywające się gdzieś na Marsie. Wcześniej gracze mieli okazję zagrać w poprzednie wcielenie tej gry, a mianowicie Speed Forge 3D na Androida. Speed Forge Extreme jest przygotowywany z myślą o iPhonie, iPodzie touch oraz Androidzie. Różnic między obiema wersjami jest wiele. Przede wszystkim nowa część jest napisana w C++, co ma zapewniać dużo wyższą wydajność – Speed Forge 3D pisane było w Java.

Również grafika w Speed Forge Extreme ma prezentować dużo wyższy poziom niż jej poprzedniczka. Producent zapowiada od 4 do 8 razy większe tekstury, do dwóch razy więcej trójkątów, efekty oświetlenia, efekty cząsteczkowe, a także pełnoekranowy motion blur (tylko w przypadku OpenGL ES 2.0).

Należy zaznaczyć również, że Speed Forge to nie zwyczajne wyścigi. Gracze oprócz pojazdu otrzymują do dyspozycji cały arsenał różnych broni, które mają mu ułatwić zwycięstwo w wyścigu. Do dyspozycji dostajemy 6 pojazdów, którymi będziemy ścigać się na 1. torach (kilka torów to areny, na których walczymy, zamiast się ścigać).

Na poniższym filmie można zobaczyć jak będzie wyglądać nowa produkcja studia RatSquare.

Więcej informacji o Speed Forge Extreme można znaleźć tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także