Spadek wydatków na półprzewodniki o 30%

Spadek wydatków na półprzewodniki o 30%
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

30.12.2008 16:01, aktual.: 30.12.2008 16:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według szacunków amerykańskiej firmy analitycznej Gartner w 2009 roku wydatki na półprzewodniki spadną o blisko 32 procent ( ich globalna wartość osiągnie jedynie 30 mld dolarów ). Za taki stan rzeczy odpowiadać będzie przede wszystkim recesja.

Według szacunków amerykańskiej firmy analitycznej Gartner w 2009 roku wydatki na półprzewodniki spadną o blisko 32 procent (ich globalna wartość osiągnie jedynie 30 mld dolarów). Za taki stan rzeczy odpowiadać będzie przede wszystkim recesja.

Materiały półprzewodnikowe są używane przede wszystkim do produkcji tranzystorów wykorzystywanych w mikroprocesorach lub przy kościach pamięci komputerowych i diodach LED. Wśród największych producentów półprzewodników znajdziemy firmy AMD, IBM, Intel, Nvidia oraz Texas Instruments.

Według firmy analitycznej Gartner, w przyszłym roku wszystkie te korporacje stracą blisko jedną trzecią przychodów. Jak wynika z jej analiz, wydatki na półprzewodniki, w porównaniu do 2008 r., spadną o blisko 32%. Tymczasem Klaus Rinnen z Gartnera przekonuje, że jeszcze przed pierwszymi sygnałami o recesji, producenci tego sektora już zaczęli obniżać poziom swojej produkcji. Zatem prognozy na przyszły rok są jedynie przedłużeniem panującego trendu.

Poza tym, jak przewiduje Gartner, zmiana tej sytuacji nastąpi dopiero w 2010 roku. Początkowe tempo wzrostu nie będzie jednak większe jak 5%. Dynamiczny rozwój rozpocznie się na nowo dopiero pod koniec 2011 roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)