SpaceX. Testy silników rakiety, która wyniesie na orbitę południowokoreańskiego satelitę wojskowego

SpaceX. Testy silników rakiety, która wyniesie na orbitę południowokoreańskiego satelitę wojskowego
Źródło zdjęć: © SpaceX
Karolina Modzelewska

13.07.2020 11:30, aktual.: 13.07.2020 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SpaceX weryfikuje swoje rakiety przed kolejną ważną próbą. Tym razem testy nie dotyczą współpracy z NASA, a wystrzelenia w kosmos pierwszego satelity wojskowego Korei Południowej. Start Falcon 9 został zaplanowany na ten tydzień.

W sobotę (11 lipca 2020 roku) odbyły się testy rakiety Falcon 9. Statyczny test ogniowy silników Merlin przeprowadzono w Space Launch Compex-40 na stacji lotniczej Cape Canaveral na Florydzie.

Falcon 9 od SpaceX w kolejnej misji

Test rakiet poprzedza planowane na wtorek (14 lipca 2020 roku) wystrzelenie wojskowego satelity komunikacyjnego Anasis-II, który należy do Korei Południowej.

Rakieta Falcon 9 uczestniczyła w historycznej misji NASA i SpaceX – Demo-2, podczas której Bob Behnken i Doug Hurley zostali wystrzeleni na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) 30 maja.

Koreański satelita

Satelita wojskowy Korei Południowej Anasis-II został stworzony przez Airbus Defence and Space. Jego projektanci chcieli "zapewnić bezpieczną komunikację o dużym zasięgu".

Nowy satelita bazuje na platformie satelitarnej Eurostar E3000 Airbusa. Zostanie wystrzelony na orbitę geostacjonarną, czyli orbitę, która pozwala utrzymać pozycję nad tą samą lokalizacją na wysokości około 36 tys. kilometrów.

Według Spaceflight Now Anasis-II był wcześniej znany jako KMilSatCom. Do tej pory Korea Południowa polegała na cywilnych i międzynarodowych satelitach, wykorzystywanych w celach komunikacyjnych.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także