SP1 dla Visty wyciekł do Internetu

SP1 dla Visty wyciekł do Internetu

SP1 dla Visty wyciekł do Internetu
29.08.2007 11:30, aktualizacja: 29.08.2007 11:50

W sieci BitTorrent pojawił się najnowszy, testowy build pierwszego Service Packa dla systemu Windows Vista. Rzecz jasna, nie było to zamierzone działanie Microsoftu - testowe wydanie SP1 udostępnił prawdopodobnie jeden z testerów koncernu.

Wydanie to oznaczone jest numerem 6.0.6001.16633 ( longhorn.070803-1655 ) - SP1 ma postać pliku z rozszerzeniem .exe o rozmiarze ok. 684 MB. Warto wspomnieć, iż kilka tygodni temu w podobnych okolicznościach do Internetu wyciekła wczesna wersja beta Service Packa - jednak wtedy była ona dostępna w postaci pliku .iso, będącego w istocie kompletnym systemem Windows Vista z zaimplementowanym SP1. Jeśli ktoś chciał się dowiedzieć, jakie zmiany wprowadza do Visty to uaktualnienie, musiał zainstalować system od nowa. Teraz jest inaczej - wystarczy zainstalować samo uaktualnienie.

Microsoft nie podaje na razie konkretnego terminu premiery pierwszego pakietu uaktualnień i poprawek dla Visty - kilka tygodni temu koncern zdementował pogłoski, jakoby wersja beta SP1 miała być dostępna w najbliższych tygodniach. Przedstawiciele firmy mówią jedynie, że wydania beta możemy spodziewać się w tym roku, zaś wersji finalnej - w roku 2008.

Warto wspomnieć, iż premiera SP1 dla Visty jest niecierpliwie oczekiwana - zdecydowana większość firm analitycznych zaleca użytkownikom biznesowym wstrzymanie się z migracją do Visty właśnie do chwili udostępnienia przez Microsoft Service Packa 1.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)