SP1 dla Visty - bardzo chętnie. SP3 dla XP - niekoniecznie...

SP1 dla Visty - bardzo chętnie. SP3 dla XP - niekoniecznie...

22.08.2008 10:00

Użytkownicy Windows Vista po udostępnieniu pierwszego service packa dla tego system zaczęli masowo go instalować i obecnie z systemu Vista SP1 korzysta już ok. 86% z nich - wynika z danych przedstawionych przez projekt Xpnet. Co ciekawe, podobną gorliwością w uaktualnianiu wcale nie wykazują się użytkownicy Windows XP - udostępniony niedawno SP3 został zainstalowany przez niespełna połowę z nich.

Z informacji zgromadzonych przez firmę Devil Mountain Software ( operatora projektu Xpnet, monitorującego zachowania użytkowników Windows ) że już pod koniec kwietnia ( czyli w sześć tygodni po udostępnieniu Service Packa 1 dla Visty ) dodatek ten zainstalowało ok. 69% wszystkich użytkowników tego systemu. Po kolejnych trzech miesiącach wartość ta wzrosła do 86%. _ "Na ten dodatek było ogromne zapotrzebowanie - ludzie byli sfrustrowani problemami z Vistą, dlatego chętniej instalowali wszelkie poprawki, które mogły uwolnić ich od kłopotów" _ - tłumaczy Craig Barth, szef działu technicznego Devil Mountain.

Zupełnie inaczej zachowują się użytkownicy sprawdzonego Windows XP - choć SP3 dla tego OS-u pojawił się na początku maja, to do tej pory zainstalowało go zaledwie 47% osób korzystających z XP. _ "Tu sytuacja jest zupełnie inna - użytkownicy XP są generalnie bardzo zadowoleni z SP2, więc nie odczuwają potrzeby radykalnego uaktualniania systemu" _ - komentuje C. Barth.

Warto dodać, że do popularyzacji SP3 dla Windows XP nie przyczyniły się z pewnością problemy, jakie z dodatkiem mieli m.in. użytkownicy procesorów AMD ( zdarzało się, że po zainstalowaniu dodatku system zaczynał się ustawicznie restartować ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)