SP1 dla Visty - bardzo chętnie. SP3 dla XP - niekoniecznie...

22.08.2008 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Windows Vista po udostępnieniu pierwszego service packa dla tego system zaczęli masowo go instalować i obecnie z systemu Vista SP1 korzysta już ok. 86% z nich - wynika z danych przedstawionych przez projekt Xpnet. Co ciekawe, podobną gorliwością w uaktualnianiu wcale nie wykazują się użytkownicy Windows XP - udostępniony niedawno SP3 został zainstalowany przez niespełna połowę z nich.

Z informacji zgromadzonych przez firmę Devil Mountain Software ( operatora projektu Xpnet, monitorującego zachowania użytkowników Windows ) że już pod koniec kwietnia ( czyli w sześć tygodni po udostępnieniu Service Packa 1 dla Visty ) dodatek ten zainstalowało ok. 69% wszystkich użytkowników tego systemu. Po kolejnych trzech miesiącach wartość ta wzrosła do 86%. _ "Na ten dodatek było ogromne zapotrzebowanie - ludzie byli sfrustrowani problemami z Vistą, dlatego chętniej instalowali wszelkie poprawki, które mogły uwolnić ich od kłopotów" _ - tłumaczy Craig Barth, szef działu technicznego Devil Mountain.

Zupełnie inaczej zachowują się użytkownicy sprawdzonego Windows XP - choć SP3 dla tego OS-u pojawił się na początku maja, to do tej pory zainstalowało go zaledwie 47% osób korzystających z XP. _ "Tu sytuacja jest zupełnie inna - użytkownicy XP są generalnie bardzo zadowoleni z SP2, więc nie odczuwają potrzeby radykalnego uaktualniania systemu" _ - komentuje C. Barth.

Warto dodać, że do popularyzacji SP3 dla Windows XP nie przyczyniły się z pewnością problemy, jakie z dodatkiem mieli m.in. użytkownicy procesorów AMD ( zdarzało się, że po zainstalowaniu dodatku system zaczynał się ustawicznie restartować ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)