Sony wkracza na rynek dronów

Sony wkracza na rynek dronów
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

23.07.2015 08:59, aktual.: 23.07.2015 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

GoPro chce produkować swoje własne drony, Sony nie będzie gorsze. Jak donosi Wall Street Journal, japońska firma rozpoczęła współpracę ze start-upem o nazwie ZMP, zajmującym się systemami sterującymi, i razem stworzą spółkę Aerosense, która ma zajmować się produkcją dronów.

Na pierwszy rzut oka takie połączenie nie ma większego sensu – Sony brakuje doświadczenia w produkcji dronów, więc taki pomysł wydaje się być ryzykowny. Ale dla Japończyków Aerosense ma być nie tyle sposobem na wejście na rynek bezzałogowców, co poszerzeniem rynku dla sensorów produkowanych przez nich obecnie.

Drony Aerosense mają bowiem korzystać z matryc i sensorów produkowanych przez Sony, tych samych, z których w swoich urządzeniach korzysta na przykład Apple i Samsung. Ponieważ w ubiegłym roku firma sprzedała dział komputerów PC wraz z marką VAIO i nie skupia się już na produkcji własnych smartfonów, poszerzenie rynku poprzez promocję dronów wydaje się mieć sporo sensu. Hiroki Totoki, szef oddziału Sony zajmującego się smartphone’ami nie pozostawia co do tego wątpliwości:

- Poszukujemy nowych możliwości poza naszym portfolio konsumentów na rynku korporacyjnym. Kluczem dla zapewnienia rozwoju w tych obszarach będzie wykorzystanie innowacyjności Sony w takich obszarach jak kamery i sensory, na innych polach.

Na razie nie wiadomo kiedy powstaną pierwsze drony Aerosense, ale wiadomo już, że raczej trudno będzie je kupić. Przynajmniej na początku. Spółka będzie najpierw skupiała się na odbiorcach biznesowych i zastosowaniach kartograficznych i obserwacyjnych.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)