Sony: nowe amplitunery kina domowego 7.1 i nie tylko

Sony: nowe amplitunery kina domowego 7.1 i nie tylko

Sony: nowe amplitunery kina domowego 7.1 i nie tylko
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.03.2014 12:02

W nadchodzących tygodniach w ofercie Sony pojawią się nowe produkty. Wśród nich znajdą się dwa amplitunery kina domowego 7.1 z flagowym modelem STR-DN1050, mikrowieża oraz odtwarzacz Blu-Ray.

Amplitunery STR-DN1050 i STR-DN850

W wiosennej ofercie Sony pojawią się dwa nowe amplitunery wielokanałowe łączące funkcjonalność i rozbudowane możliwości sieciowe z reprodukcją dźwięku o wysokiej rozdzielczości: STR-DN105. i STR-DN850.

Oba modele pozwalają na odtwarzanie między innymi formatów DSD i 19. kHz/24 bity (WAV/FLAC). Oba amplitunery są ponadto przystosowane do strumieniowej transmisji dźwięku o wysokiej rozdzielczości w sieci domowej i umożliwiają podłączenie telefonu lub pamięci USB z muzyką Wbudowane Wi-Fi, NFC i Bluetooth pozwalają podłączać urządzenia mobilne i korzystać z sieci. Z myślą o użytkownikach produktów Apple amplitunery są zgodne z technologią Airplay, a posiadacze urządzeń z systemem Android i technologią NFC mogą rozpocząć słuchanie jednym dotknięciem.

Flagowy model STR-DN105. wyróżnia się konstrukcją, na którą składa się między innymi sztywna, tłumiąca wibracje podstawa montażowa oraz płytka drukowana z laminatu szklano-epoksydowego. Urządzenie jest również wyposażone w nadwymiarowy transformator, ręcznie selekcjonowane kondensatory blokowe i rezystory klasy audio.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

7.2-kanałowy wzmacniacz o szerokim paśmie przenoszenia i mocy wynoszącej 16. W na kanał ma według Sony zapewnić wierną czystość reprodukcji. Amplituner wyposażono w system interpolacji 4K. Zwiększa on szczegółowość obrazu ze źródeł o mniejszej rozdzielczości i sprawdza się przy odtwarzaniu filmów Blu-ray na telewizorze 4K. Dzięki obsłudze 2 stref urządzenie umożliwia słuchanie różnych nagrań w dwóch pomieszczeniach. Całości dopełnia intuicyjny, graficzny system obsługi oraz nowy, uproszczony pilot. Model STR-DN850 ma moc 7 x 150 W. Urządzenia różnią się także ilością złącz. STR-DN850 posiada 5 wejść HDMI, jedno wyjście HDMI i jedno złącze MHL, a STR-DN1050 ma ich odpowiednio 6, 3 i 2.

Urządzeniami można także sterować za pomocą darmowej aplikacji Sony SongPal, przeznaczonej na urządzenia z systemem iOS6 / Android 2.3.3 lub nowszym. Jej funkcje obejmują między innymi zdalne sterowanie amplitunerem oraz przeglądanie zasobów takich serwisów internetowych, jak Music Unlimited, Spotify czy Deezer. Ich sprzętowa obsługa pozwala na uzyskanie czystego, niepogorszonego dźwięku - lepszego niż przy słuchaniu na komputerze lub telefonie muzyki z serwisów chmurowych.

Mikrowieża MAP-S1

Nieduży zestaw muzyczny MAP-S1 wyposażony został w 100-watowy wzmacniacz, odbiornik radiowy i odtwarzacz CD. Poza nagraniami o wysokiej rozdzielczości zestaw MAP-S1 odtwarza także utwory MP3 i muzykę w innych formatach, z różnych źródeł i podłączonych urządzeń. Opracowany przez Sony wzmacniacz audio S-Master HX osłabia zniekształcenia i tłumi zakłócenia. Technologia DSEE HX optymalizuje natomiast nagrania we wcześniejszych formatach - między innymi z plików poddanych kompresji i z płyt CD - nadając im jakość lepszą niż CD.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Zestaw umożliwia strumieniową transmisję w sieci domowej muzyki z komputera oraz serwisów internetowych Spotify, Music Unlimited itp. Pozwala na podłączenie pamięci USB, przewodowe podłączenie smartfona i użycie łączności bezprzewodowej Bluetooth (i NFC) lub Apple AirPlay.

Blu-Ray BDP-S7200SA

Poza szybkością dostępu do zasobów Internetu nowy model cechuje się różnymi ulepszeniami w jakości obrazu i dźwięku. Jest pierwszym odtwarzaczem Blu-ray Sony obsługującym zarówno płyty Super Audio CD, jak i pliki z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości. Opracowany przez Sony system Digital Music Enhancer ma według Sony poprawiać dźwięk z plików MP3 i filmów internetowych o niższej jakości. Jego działanie polega na przywracaniu wyższych częstotliwości, które zanikającą w wyniku silnej kompresji danych.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Odtwarzacz BDP-S720. potrafi ponadto interpolować filmy z płyt Blu-ray do rozdzielczości 4K. Poprawie ulega także jakość filmów z internetu - to zasługa technologii redukcji zakłóceń w materiałach IP (Pro), która wykorzystuje do działania dwurdzeniowy procesor.

Użytkownik ma również do dyspozycji zasoby filmów, muzyki, audycji telewizyjnych i innych materiałów z serwisu Sony Entertainment Network, jak również szereg kanałów internetowych i filmy z YouTube. Funkcja kopii ekranu, oparta na technologii Miracast, pozwala pokazać na ekranie telewizora zdjęcia, filmy i inne materiały przechowywane w pamięci smartfona lub tabletu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)