Sony Ericsson przedstawia Mobile Event Guide

Sony Ericsson przedstawia Mobile Event Guide
Źródło zdjęć: © IDG

21.10.2008 12:32, aktual.: 21.10.2008 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony Ericsson przedstawia Mobile Event Guide – powiadamianie w czasie rzeczywistym o przebiegu rozgrywek - czyli narzędzie nowej generacji dla fanów sportu.

- Fani otrzymają najświeższe statystyki i fakty dotyczące turnieju prosto na swój telefon komórkowy.
- Zawodnicy i oficjalni goście otrzymają program rozgrywek za dotknięciem przycisku.
Sony Ericsson przedstawił Mobile Event Guide, swoją nową inicjatywę, która zostanie zapoczątkowana podczas mistrzostw Sony Ericsson Championships – prestiżowego wydarzenia kończącego sezon rozgrywek tenisa kobiet. Mobile Event Guide to bezpłatna aplikacja dla telefonii komórkowej, którą fani imprezy mogą wgrać na swoje telefony. Zapewni ona dostęp do programu rozgrywek oraz do lokalnych informacji turystycznych i dotyczących podróży, bez kłopotliwego wyszukiwania i pobierania poszczególnych stron internetowych w celu znalezienia informacji. Mobile Event Guide to pierwsza tego rodzaju usługa, która aktualizowana jest poprzez kartę Wi-Fi lub Bluetooth i pozwala otrzymywać informacje w czasie rzeczywistym.

"Sony Ericsson stale opracowuje nowe sposoby wykorzystania innowacyjnej technologii, aby przeżywanie wydarzeń sponsorowanych przez Sony Ericsson uczynić jeszcze lepszym dla uczestników. Aplikacja Mobile Event Guide umożliwi fanom mistrzostw Sony Ericsson Championships w Doha dostęp do tej łatwej w użytkowaniu, bezpłatnej usługi, oferującej niezbędny przewodnik po turnieju oraz po mieście. Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie aplikacji w przyszłości dla wielu innych imprez gromadzących widzów", skomentował Aldo Liguori, CVP oraz Head of Global Communications and PR w Sony Ericsson.

Obraz
© SE C905(fot. Sony Ericsson)

Mobile Event Guide pracuje na aplikacji Java ME (J2ME) dla telefonów komórkowych, działającej na platformie JP-7 oraz na nowej platformie JP-8. Aplikacja jest niezależna, a więc nie wymaga połączenia z danymi w ciągu dnia, jednakże, przy zastosowaniu technologii bezprzewodowej, aplikację można przystosować do pobierania danych na żywo, a tym samym do otrzymywania informacji z ostatniej chwili.

Nowe zdobycze technologiczne umożliwią dostosowanie aplikacji Mobile Event Guide do potrzeb widzów wydarzeń sportowych, którzy otrzymają w ten sposób przewodnik wielkości dłoni zawierający informacje o wydarzeniach sportowych, możliwość uprzywilejowanego wstępu, a także najświeższe wiadomości, pobierane na żywo. Fanów przybywających na stadion w Doha powita wiadomość od Sony Ericsson zapraszająca ich do wgrania aplikacji poprzez Bluetooth. Aplikacja Mobile Event Guide będzie następnie co dzień inteligentnie aktualizowana - kiedy ten sam widz przybędzie na stadion kolejnego dnia, aplikacja zostanie zastąpiona aktualną wersją, z nową zawartością, co pozwoli uniknąć kosztownych opłat za pobieranie danych lub roaming. Technologia dostępna jest dla większości telefonów wyposażonych w Bluetooth, co oznacza, że widzowie będą mieli możliwość wczytania takiej wersji aplikacji, która pasuje do ich telefonu, w specjalnie oznaczonym kiosku Sony Ericsson znajdującym się na stadionie.

Integralną częścią wersji aplikacji Mobile Event Guide przeznaczonej dla zawodniczek oraz dla oficjalnych gości jest wbudowane oprogramowanie "Capuchin" - technologia będąca własnością Sony Ericsson, która pozwala na zastosowanie o wiele bogatszego, intuicyjnego interfejsu użytkownika, harmonijnie połączonego z funkcjami niższego poziomu w telefonie.

Zawodniczki będą miały spersonalizowany telefon Sony Ericsson C905 Cyber-shot, ze specjalną wersją aplikacji wyposażoną w oprogramowanie „Capuchin”, która nie tylko zapewni im o wiele bogatsze doświadczenie użytkownika, ale doda też nowe funkcje, w tym aktualizacje na żywo informacji takich jak statystyki meczów czy osobiste harmonogramy, a także pokaże mapy stadionu – wszystko to przy zastosowaniu nowej, bezprzewodowej funkcji telefonu C905 Cyber-shot.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)