Sony chce sfilmować biografię Steve'a Jobsa

Sony chce sfilmować biografię Steve'a Jobsa

Sony chce sfilmować biografię Steve'a Jobsa
Źródło zdjęć: © chip.pl
10.10.2011 15:05

Życie Steve’a Jobsa być może już niedługo prześledzimy na dużym ekranie. Sony Pictures uzyskało prawa do ekranizacji książki „Steve Jobs” autorstwa Waltera Isaacsona.

Książka ma się okazać 2. października i jest oparta w dużej mierze na długich wywiadach z byłym CEO Apple’a. Producentem filmu ma zostać Mark Gordon. Jak dotąd jedynym filmem, w którym występowała postać Steve’a Jobsa to telewizyjna produkcja Piraci z Doliny Krzemowej z 1999 roku z Noah’em Wyle’em w roli szefa Apple’a. Jobsowi film się nie podobał, w przeciwieństwie do aktora, którego zaprosił na jedną z konferencji Apple’a.

Tymczasem wydawnictwa przesuwają premiery książek, by wykorzystać czas zainteresowania postacią Jobsa. „I, Steve: Steve Jobs in His Own Words”. wydawnictwa Agate Publishing pojawi się w sprzedaży już w przyszłym tygodniu. Według poprzednich zapowiedzi, miała ukazać się w październiku. Książka zawierać będzie 200 oświadczeń i cytatów Jobsa na przeróżne tematy. Książka nie jest autoryzowana przez Jobsa, ani jego rodzinę, ani Apple’a.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Japończycy ciągną prąd z powietrza"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)