So.cl - sieć społecznościowa Microsoftu

So.cl - sieć społecznościowa Microsoftu

So.cl - sieć społecznościowa Microsoftu
Źródło zdjęć: © WP.PL
22.05.2012 12:49, aktualizacja: 22.05.2012 13:12

Projekt badawczy So.cl jak dotąd dostępny był tylko na zaproszenie. Od dziś każdy może tam zajrzeć i zobaczyć, jak Microsoft wykorzystuje media społecznościowe do badań nad zbieraniem informacji.

Witryna So.cl jest już otwarta dla wszystkich chętnych. Nie jest to jednak końcowy produkt, niewiadomo też, czy kiedykolwiek takim się stanie. To projekt badawczy Microsoftu, który ma na celu sprawdzić jak ludzie chcą dzielić się informacjami. So.cl nie udostępnia nawet możliwości założenia konta: identyfikowani jesteśmy po (do wyboru) koncie Facebookowym lub Windows Live. Aby korzystać z witryny, należy być pełnoletnim.

So,cl umożliwia śledzenie poczynań wybranych przez nas osób i dołączanie do poszczególnych grup zainteresowań. Można też wspólnie ze znajomymi oglądać klipy wideo i umieszczać posty na swojej ścianie.

Z uwagi na to, że to projekt badawczy, Microsoft zastrzega, że wszystkie nasze poczynania na tym portalu będą rejestrowane i przetwarzane. Osoby, które cenią sobie swoją prywatność, nie powinny więc testować usługi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)