Smukły odtwarzacz Sony Walkman S750

Smukły odtwarzacz Sony Walkman S750
Źródło zdjęć: © Sony

20.09.2010 15:26, aktual.: 20.09.2010 16:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowszy, kolorowy WALKMAN wideo MP3 S750 firmy Sony umożliwia odtwarzanie muzyki, filmów i podcastów. Ma zaledwie 7,2 mm grubości, dzięki czemu jest wygodny w noszeniu

Najnowszy, kolorowy Walkman wideo MP3 S750 firmy Sony umożliwia odtwarzanie muzyki, filmów i podcastów. Ma zaledwie 7,2 mm grubości, dzięki czemu jest wygodny w noszeniu.

Jak zapewnia producent, metaliczny wygląd urządzenia idzie w parze z bogatym dźwiękiem. Wysokiej jakości, pionowe słuchawki douszne EX gwarantują dobrą jakość dźwięku, a cyfrowy system osłabiania hałasów eliminuje do 9. proc. odgłosów z zewnątrz. Dostarczona przejściówka pozwala na podłączenie urządzenia do pokładowego systemu rozrywkowego i korzystanie z zalet cyfrowego systemu osłabiania hałasów Walkman również na pokładzie samolotu.

Obraz
© (fot. Sony)

W odtwarzaczu S75. zastosowano szereg firmowych technologii Sony Clear Audio. Technologie Clear Bass i Clear Stereo uzupełnia system DSEE (Digital Sound Enhancement Engine), który przywraca wysokie częstotliwości zanikające podczas kompresji plików muzycznych.

Kolejnym atutem odtwarzacza Walkman S75. jest niezwykła łatwość, z jaką użytkownik może korzystać z posiadanego zbioru nagrań. Dostarczane oprogramowanie Content Transfer upraszcza przesyłanie do odtwarzacza plików muzycznych z Eksploratora Windows lub biblioteki iTunes (oprócz plików zabezpieczonych DRM).

System Windows zatroszczy się nawet o konwersję przechowywanych na twardym dysku plików z filmami DivX i AVCHD do formatu obsługiwanego przez odtwarzacz.

Jasny, wyraźny ekran LCD 5,1 cm (2") pozwala oglądać filmy, zdjęcia lub okładki albumów. Po raz pierwszy w historii rodziny Walkman zastosowany wyświetlacz jest oparty na technologii TruBlack. Technologia ta osłabia niepożądane refleksy światła i tym samym zwiększa kontrast, zarówno w pomieszczeniach jak i w plenerze. Aby spersonalizować odtwarzacz, można wskazać ulubione zdjęcie, które będzie wyświetlane jako tapeta w głównym menu. Do wyboru jest ponadto 9 fabrycznie zaprogramowanych tapet.

Technologia Sony SensMe przeprowadzi analizę posiadanych nagrań i automatycznie podzieli je na 1. kanałów tematycznych. Później wystarczy po prostu wybrać kanał dostosowany do klimatu chwili, od melancholii do zastrzyku energii.

Obraz
© (fot. Sony)

Zastosowana w odtwarzaczu Walkman S75. funkcja Lyrics Sync wyświetla na ekranie tekst odtwarzanego utworu. Tryb Karaoke automatycznie wycisza głos wykonawcy utworu, dzięki czemu użytkownik może wyraźnie usłyszeć swoje własne wykonanie. W razie problemu z zaśpiewaniem najwyższych lub najniższych dźwięków można skorzystać z funkcji transpozycji, która zmieni tonację utworu bez zmiany szybkości odtwarzania. Używając oferowanego oddzielnie przewodu wyjściowego A/V, można podłączyć odtwarzacz do dowolnego telewizora i oglądać filmy na dużym ekranie, w rozdzielczości 720 x 480.

Odtwarzacz Walkman S75. pomoże w opanowaniu trudnych fraz wszystkim uczącym się języków obcych. Funkcja nauki języka powtarza bowiem w pętli, w zwolnionym tempie wybrany fragment nagrania, bez zmiany wysokości dźwięku i bez szkody dla czystości brzmienia.

Po naładowaniu akumulator odtwarzacza wystarcza do 5. godzin odtwarzania muzyki lub do 10 godzin odtwarzania filmów*.

W domu, do reprodukcji dźwięku z odtwarzacza można wykorzystać stylowy dok z głośnikami RDP-NWD300. oferowany (opcjonalnie) w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i białej. Dok zapewnia czysty, pełny dźwięk stereo, ładuje akumulator odtwarzacza i jest dostarczany w komplecie z pilotem. Często podróżującym można z kolei polecić nowy model RDP-NWR100 - nieduży, odporny na zachlapanie wodą dok z głośnikami**.

    1. godzin (w przybliżeniu) odtwarzania muzyki z plików MP3 o przepływności 128 kb/s; korektor ustawiony na „None”, wygaszacz ekranu ustawiony na „Blank”, wyłączony system cyfrowego osłabiania hałasów. 10 godzin (w przybliżeniu) odtwarzania filmów z plików MPEG-4 o przepływności 384 kb/s, jasność ustawiona na „3”, wyłączony system cyfrowego osłabiania hałasów.

** Dla zapewnienia niezawodnego działania należy bezzwłocznie zetrzeć wodę z urządzenia. Chronić urządzenie przed kontaktem z detergentami, szamponem, mydłem i odżywkami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)