Śmigłowiec wylądował na zboczu wulkanu. Imponująca akcja ratownicza

Śmigłowiec wylądował na zboczu wulkanu. Imponująca akcja ratownicza

Śmigłowiec wylądował na zboczu wulkanu. Imponująca akcja ratownicza
Źródło zdjęć: © Youtube.com | KOIN 6
Adam Bednarek
16.07.2018 13:55, aktualizacja: 16.07.2018 14:10

Mężczyzna wszedł na szczyt wulkanu i poinformował służby, że zamierza popełnić samobójstwo. Akcja ratunkowa była niezwykle widowiskowa - pilot posadził tył śmigłowca na stromym zboczu wulkanu.

Do zdarzenia doszło na zboczu najwyższego szczytu stanu Oregon - pisze serwis rp.pl. Nieaktywny wulkan ma wysokość 3426 metrów. Ratownicy zostali wysłani na pomoc turyście, który poinformował służby o samobójczej próbie. 27-latek miał wziąć leki.

Manewr, wykorzystany w misji ratunkowej, wcześniej został wykonywany m.in. podczas akcji w Afganistanie. W tym przypadku ratownicy musieli czołgać się, żeby dotrzeć do niedoszłego samobójcy.

To w ostatnim czasie kolejna niezwykła akcja służb ratowniczych. 12 chłopców z drużyny piłkarskiej "Dzikie dziki" utknęło w jaskini Tham Luang Nang Non 23 czerwca. Odnaleziono ich dopiero po 9 dniach poszukiwań. Po dwóch tygodniach uwięzienia, w niedzielę, rozpoczęto spektakularną akcję ich uwalniania. We wtorek wydobyto z jaskini ostatnich czterech chłopców i ich 25-letniego opiekuna. - Człowiek w takich warunkach traci naturalny, dzienno-nocny rytm - mówił w rozmowie z WP Tech Tomasz Fiedorowicz z Grupy Ratownictwa Jaskiniowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)