Śmietnik, który pomoże ci na zakupach

Śmietnik, który pomoże ci na zakupach
Źródło zdjęć: © chip.pl

07.05.2015 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wybierając się na zakupy, nawet z przygotowaną wcześniej listą, zdarza się, że o czymś i tak zapominamy, myśląc, że posiadamy w domu zapas danego produktu. Po przyjściu do domu okazuje się, że jednak i cukru brakuje i zaraz mąka się skończy. Czy technologia może nam pomóc rozwiązać ten problem? Oczywiście!

GeniCan to sprytne połączenie skanera kodów kreskowych ze standardową aplikacją służącą do tworzenia listy zakupów. Urządzenie montujemy na ściance dowolnego śmietnika (w obudowie są magnesy, zatem nie musimy wiercić dziur ani nic przykręcać). Następnie podłączamy GeniCan do domowej sieci WiFi. Od teraz za każdym razem, gdy wrzucimy do śmietnika opakowanie produktu, skaner odczyta jego kod kreskowy, prześle informacje do naszego smartfona i doda produkt na listę zakupów. W ten sposób nie zapomnimy kupić produktów, które ktoś z domowników zużył.

No dobrze, ale co z produktami, które nie mają kodów kreskowych? Tu GeniCan także sobie poradzi. Wystarczy przysunąć obiekt do skanera i wypowiedzieć na głos jego nazwę. Dodatkowo aplikacja poinformuje nas też, kiedy kosz będzie zapełniony - w razie gdybyśmy mieli problemy z regularnym wynoszeniem śmieci. Jedyne o czym musimy pamiętać to ładowanie baterii urządzenia - ta wytrzymuje około 7 dni.

Po zakończeniu kampanii na Indiegogo aplikacja ma wspierać także zewnętrzne firmy, które zajmują się dostarczaniem zakupów do domu. GeniCan dostępny jest w przedsprzedaży w czterech kolorach w cenie 129 dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Wiedźmin 3 będzie zabezpieczony przed piratami

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)