Smartfony z układami Tegra 2 pod koniec tego roku

Smartfony z układami Tegra 2 pod koniec tego roku

Smartfony z układami Tegra 2 pod koniec tego roku
Źródło zdjęć: © Nvidia
09.04.2010 09:00, aktualizacja: 09.04.2010 09:45

Pierwsze smartfony korzystające z drugiej generacji platformy Tegra powinny pojawić się na rynku pod koniec tego roku - poinformował Mike Rayfield, generalny menedżer w dziale mobilnym Nvidii.

Pierwsze mobilne energooszczędne układy SoC (System-on-a-Chip) Tegra 2 (układ ARM, rdzeń graficzny GeForce oraz inne, niezależne procesory przeznaczone do odrębnych zadań) zostaną zaprezentowane oficjalnie pod koniec tego roku. Wówczas na rynku powinny również zagościć pierwsze smartfony z nich korzystające. Mike Rayfield, szef wydziału NVIDIA zajmującego się urządzeniami mobilnymi nie sprecyzował, którzy producenci zamierzają je produkować. Zdradził jedynie, że 50 firm będzie "_ budowało produkty związane z chipami Tegra 2 _".

Obraz
© (fot. Nvidia)

Nvidia po raz pierwszy poinformowała, że pracuje nad chipami dla smartfonów w grudniu poprzedniego roku, natomiast miesiąc później zaprezentowała oficjalnie dwurdzeniowe układy Tegra 2 przeznaczone dla urządzeń mobilnych wyposażonych w ekrany o przekątnej 5 - 1. cali - pierwsze tablety z nich korzystające pojawią się na rynku w trzecim kwartale tego roku.
Tegra 2 to następca układów Tegra zasilających takie urządzenia jak Microsoft Zune HD i Samsung M1. Rozwiązanie to, według zapewnień Nvidii, jest od swojego poprzednika 4-krotnie wydajniejsze. Ponadto cechuje się niewielkim apetytem na energię, co potwierdzać mają wyniki testów przeprowadzonych na 5-calowym tablecie. Zgodnie z nimi urządzenie to pracowało przez 140 godzin odtwarzając muzykę i przez 16 godzin wyświetlając filmy w wysokiej rozdzielczości.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)