Smartfony Project Tango trafią wkrótce na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Smartfony Project Tango trafią wkrótce na Międzynarodową Stację Kosmiczną09.07.2014 10:04
Smartfony Project Tango trafią wkrótce na Międzynarodową Stację Kosmiczną
Źródło zdjęć: © stuff

Astronauci mają niesamowite życie. Nie dość, że udaje im się obejrzeć Ziemię z kosmosu, to na dodatek wkrótce będą mogli zrobić sobie selfie z naszą planetą w tle za pomocą smartfonu Project Tango. Ok, zdjęć nie zrobią sami - wyręczą ich w tej czynności roboty, co jest jeszcze większym powodem do zazdrości.

NASA ogłosiła, iż wykorzysta technologię Google w celu usprawnienia pracy poruszających się w okolicach Międzynarodowej Stacji Kosmicznej robotów SPHERES (na poniższym zdjęciu). Uprzedzając pytania –. zgadza się, ich projekt zainspirowała niewielka kula, której Luke Skywalker używał do nauki władania mieczem świetlnym w pierwszej części Gwiezdnych wojen.
Do tej pory inżynierowie amerykańskiej agencji montowali w SPHERES standardowe smartfony, których możliwości jednak nie pozwalały na wiele. Urządzenia Project Tango zaś posiadają rozbudowane funkcje rzeczywistości rozszerzonej, dzięki czemu zdolne są do dokładnego mapowania przestrzeni. Naukowcy twierdzą, iż dzięki temu roboty SPHERES wkrótce wyręczą astronautów z kilku codziennych zadań.

Tablety wyposażone w zdolności Project Tango trafią w ręce producentów aplikacji w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Ich wersja konsumencka (jej produkcją zajmie się LG) trafi do sklepów w 2015 r. Astronauci zaś otrzymają dostęp do tej technologii w ciągu kilku dni – słuchawki zostaną wystrzelone w kosmos w piątek 11 lipca.

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)