Smartfon z Windows 10 oraz Androidem 5.0

Smartfon z Windows 10 oraz Androidem 5.0

Smartfon z Windows 10 oraz Androidem 5.0
Źródło zdjęć: © chip.pl
09.02.2015 09:49, aktualizacja: 09.02.2015 10:42

Smartfon z Androidem i Windows Phone. To możliwe? Firma Wei Yan uważa, że tak.

To na razie "przeciek" i informacje nieoficjalne, ale zarówno źródło, jak i zdjęcia wydają się dość wiarygodne. Widać na nich smartfon o niezwykle cienkiej obudowie, który wyróżnia się oprócz tego co najmniej jeszcze jedną cechą. Ma to być telefon pracujący pod kontrolą najnowszego systemu Microsoftu –. Windows 10, ale nie tylko! Do wyboru będzie równocześnie Android 5.0. Wyboru systemu dokonamy podczas uruchamiania urządzenia – jak w zwykłym wielosystemowym pececie.

Jeśli chodzi o "hardware", to nie jest źle, ale nie ma też specjalnych rewelacji (choć jest... ciekawostka). 5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, 2 GB pamięci RAM, 3. GB pamięci wewnętrznej, łączność 3G i 4G. Dwa aparaty mają rozdzielczość 13 mln pikseli (z tyłu, wraz z lampą LED) oraz 5 mln pikseli. A ciekawostka? Producentem procesora, jaki znajdziemy w tym telefonie, będzie podobno... Intel. Nie Mediatek, nie Qualcomm, nie Samsung – Intel.

Cóż, oczywiście trzeba podchodzić do tych wszystkich rewelacji z nutką podejrzliwej nieśmiałości, bo nie są to jeszcze informacje oficjalne. Ale - należy przyznać - gdyby rewelacje o smartfonie z dwoma systemami operacyjnymi okazałyby się prawdziwe, Wei Yan Sofia może nieźle namieszać na smartfonowym rynku.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Smartfon z Windows 10 ORAZ Androidem 5.0

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)