Smartfon Google Pixel i pozostałe nowe sprzęty od Google'a nie będą oficjalnie dostępne w Polsce

Smartfon Google Pixel i pozostałe nowe sprzęty od Google'a nie będą oficjalnie dostępne w Polsce
Źródło zdjęć: © madeby.google.com

28.09.2016 14:24, aktual.: 28.09.2016 16:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czekacie na październikową konferencję Google? Z polskiego punktu widzenia będzie mniej ekscytująca, bo nowych urządzeń, ze smartfonami Google Pixel na czele, u nas oficjalnie nie kupimy.

Według plotek i przecieków, Google 4. października zapowiedzieć ma swoje dwa nowe smartfony: Google Pixel i Google Pixel XL. Będzie to więc początek nowej serii, a jednocześnie pożegnanie z marką Nexus. W ten sposób Google pokazuje, że sam tworzy swoje urządzenia (dotychczasowe produkowane były we współpracy z innymi podmiotami). Na konferencji powinniśmy zobaczyć jeszcze m.in. laptop Pixel 3, router Google WiFi czy Chromecast 4K. Niestety, tych produktów w Polsce oficjalnie nie kupimy. Przynajmniej na razie.

Powodem tego jest najprawdopodobniej brak polskiej wersji Google Store. To internetowy sklep, z którym Google niedawno wystartował- znajdziemy tam urządzenia giganta oraz partnerów. Wchodząc na stronę, zobaczymy taki komunikat: “Google Store nie jest tu jeszcze dostępny. Chcemy jak najszybciej wprowadzić go w większej liczbie krajów”. Co ciekawe, możemy za to przeglądać amerykańską wersję serwisu, która dostępna jest w języku polskim.

Jedno jest pewne - mamy czego żałować. Premiera telefonu Google Pixel ważna jest nie tylko dlatego, że to nowy sprzęt od Google. To właśnie na tym smartfonie zobaczymy najnowszą wersję Androida, oznaczoną numerkiem 7.1. Ominą więc nas nowości.

Chyba że ktoś zdecyduje się kupić sprzęt mniej oficjalną drogą, sprowadzając go z zagranicznych sklepów. Ściąganie telefonu na własną rękę może okazać się jednak droższe.

_ ab _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także