SkyWall: potężna wyrzutnia do zwalczania najmniejszych pojazdów latających

SkyWall: potężna wyrzutnia do zwalczania najmniejszych pojazdów latających

SkyWall: potężna wyrzutnia do zwalczania najmniejszych pojazdów latających
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.03.2016 11:28, aktualizacja: 07.03.2016 14:47

Wraz z upowszechnianiem się cywilnych dronów, pojawia się potrzeba ich unieszkodliwiania. Pomysły na to są różne - od elektronicznych systemów zakłócających, przez inne drony wyposażone w siatki, a na orłach szkolonych do przechwytywania latających robotów skończywszy. Środki już teraz są bogate, ale brytyjscy inżynierowie mają nadzieję, że wśród nich swoje miejsce znajdzie też SkyWall.

Przypominające swoim wyglądem bazookę urządzenie jest pneumatyczną wyrzutnią, której zadaniem jest sprowadzenie drona na ziemię przy pomocy specjalnych pocisków wyposażonych w siatkę. Po wystrzeleniu pocisk uwalnia siatkę, której zadaniem jest oczywiście złapać drona. Kiedy już to się stanie, rozwijany jest mały spadochron, który ma zapewnić zdobyczy miękkie lądowanie.

Na razie projekt jest w fazie prototypu i raczej daleko mu do tego, jak przedstawiany jest na nagraniu promocyjnym. Ale docelowo właśnie tak ma działać cały system. Na razie nie podano żądnych szczegółów na temat ceny, ale pierwsze modele SkyWall mają pojawić się w sprzedaży pod koniec tego roku. Według zapowiedzi twórców, pneumatyczna wyrzutnia dostępna będzie w dwóch wariantach –. ręcznym, o zasięgu wynoszącym około 100 metrów, oraz w wariancie cięższym, który będzie trzeba montować na stojaku, ale za to będzie mógł pochwalić się większym zasięgiem.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Meta 2, konkurencja dla HoloLens

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)